Musk vs. Twitter

Šokující pravda o „prohnilém“ Twitteru vyplouvá na povrch! Musk drsně pálí ostrými

  • Vypadá to, že Twitter zůstane na ocet
  • Elon Musk oznámil, že o obchod už nemá zájem
  • Pikantních detailů navíc stále přibývá

Americký miliardář Elon Musk si po dramatickém dubnovém entrée nákup Twitteru krátce poté rozmyslel. Zástupci populární sítě vzápětí avizovali, že s majitelem společností Tesla a SpaceX budou bojovat u soudu za naplnění smlouvy.

Musk: „Tady něco smrdí!“

Elon Musk koncem dubna oznámil, že chce Twitter koupit a za sociální síť nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Později ale hrozil zrušením smlouvy o převzetí a firmu vinil z toho, že mu odmítá poskytnout věrohodné údaje ohledně falešných účtů.

V jednom ze svých příspěvků uvedl, že po vedení společnosti požaduje přesnější info v souvislosti s falešnými a spamovými účty. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu se zjistilo, že jich je reálně mnohem více (odhady hovoří o 20 %).


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Měsíce, která vám vezme dech. Závidět může i teleskop Jamese Webba


Buď jak buď, aktuálně je situace více než napjatá. I když zaznívají hlasy, že na základě Muskových reklamací nejspíš k žádnému odkoupení nedojde, vypadá to, že americký multimiliardář si není sám sebou úplně jistý. Mezi 5. a 9. srpnem totiž prodal část akcií Tesly v celkové výši 7 miliard amerických dolarů.

Musk koupil Twitter
Ilustrační / Zdroj: Souvik Berenjee, Unsplash

Twitter má ošklivé problémy

Podle nejnovějších zvěstí to však vypadá, že populární sociální síť je jedna velká bouda. Na povrch vyplavala série znepokojivých informací jež poukazují na to, že Twitter je nejen špatně řízen (management), ale má velké mezery v bezpečnostních protokolech.

V posledních několika letech také došlo k zajímavým rošádám na postu generálního ředitele, rozmělnění nastolených trendů. V jedné ze zpráv se dokonce uvádí, že představenstvo Twitteru zadalo jednomu z klíčových manažerů úkol, aby vypracoval zavádějící dokumenty.

Ty měly bagatelizovat bezpečnostní problémy, enormní nárůst fejových účtů a další věci, o kterých se prý v Silicon Valley posledních několik let neveřejně šuškalo, informuje Business Insider.

Zdroj náhledové fotografie: Marten Bjork / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares