Twitter

Twitter poprvé zablokoval účet Donalda Trumpa, a to nejméně na 12 hodin

  • Twitter přistoupil k nevídané věci, zablokoval účet americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a zároveň několik jeho tweetů smazal
  • Zákaz dostal na 12 hodin s varováním, že se může změnit na trvalý
  • Stalo se tak poté, co Trump burcoval své příznivce a ti o několik hodin později zaútočili na sídlo Kongresu
  • K Twitteru se posléze přidaly i Instagram a Facebook

V USA by se v posledních hodinách napětí dalo takřka krájet. Donald Trump se pravděpodobně rozhodl, že než odejde z Bílého domu, postará se, aby si ho všichni zapamatovali. Na 6. ledna svolal prostřednictvím sociálních sítí své podporovatele do Washingtonu a ti nejradikálnější pak vtrhli do budovy Kongresu na společné jednání jeho obou komor, které měly potvrdit výsledek prezidentských voleb, které vyhrál Joe Biden. Schůze musela být kvůli Trumpovým fanouškům přerušena a na pomoc byla povolána i Národní garda. Během potyček s policií čtyři lidé zemřeli.

Twitteru došla trpělivost

Twitter v reakci na tyto události zablokoval některé z Trumpových příspěvků. Ten v nich například uvedl, že vítězství ve volbách je „brutálně odcizeno vlastencům s nimiž je dlouhodobě nespravedlivě zacházeno“.

„V důsledku bezprecedentní násilné situace ve Washingtonu jsme odstranili tři tweety účtu @realDonaldTrump, které byly dnes zveřejněny, a to kvůli opakovaným a závažným porušením našich zásad. Budoucí porušování pravidel bude mít za následek trvalé pozastavení účtu,“ uvedla sociální služba.

Zdroj náhledové fotografie: Jeremy Bezanger / Unsplash

Total
0
Shares