telefon

Trh se smartphony klesne téměř o desetinu. Na vině je koronavirus

  • Prodeje smartphonů letos klesnou
  • Na vině je Covid-19
  • Začínají se více prosazovat 5G zařízení

Kvůli koronavirové krizi klesnou celosvětové dodávky chytrých telefonů v letošním roce o 9,5 procenta na 1,2 miliardy přístrojů. Uvádí to analytická společnost International Data Corporation (IDC) s tím, že v příštím roce by se měl trh stabilizovat a postupně vrátit k růstu, a to zejména díky novým přístrojům pro sítě 5G.

IDC upozornila, že před příchodem koronaviru se předpokládalo, že globální prodej chytrých telefonů se v letošním roce zvýší. S návratem prodeje smartphonů na úrovně z období před příchodem pandemie počítá firma až v roce 2022.

„Ačkoli v roce 2021 očekáváme devítiprocentní růst, bude to jen důsledek výrazného propadu v roce 2020. Skutečné zotavení nenastane dříve než v roce 2022, kdy se objem prodeje smartphonů vrátí na úrovně z období před příchodem pandemie,“ uvedla analytička společnost IDC Nabila Popalová.

Prioritou pro výrobce smartphonů zůstává technologie 5G. Analytici předpokládají, že do roku 2023 získají 5G přístroje na světovém trhu s chytrými telefony zhruba poloviční podíl.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares