Baterie, telefon

Trápí vás výdrž vašeho telefonu? Tyto aplikace vysávají baterie jako upír, okamžitě je smažte!

 • Tyto aplikace nejvíce vybíjejí baterii mobilů
 • Většinu z nich přitom každý z nás používá

Švýcarské online úložiště pCloud se znovu zaměřilo na aplikace, které nejvíce vybíjejí baterii chytrých telefonů. Většinu z nich přitom každý z nás používá dennodenně. Zjistěte, jaké aplikace jsou zabijáky baterek.


Nepřehlédněte: Gigantická větrná turbína od Siemensu vyrobila první elektřinu. Míří až do oblak a má supervrtule velké jako Eiffelovka


Sociální sítě v popředí náročnosti na baterii

Od seznamování a chatování přes taxislužby, rezervace hotelů až po nákupy prakticky čehokoliv. V současné době existují mobilní aplikace, na co si vzpomenete. Švýcarská společnost pCloud analyzovala stovku nejoblíbenějších a zjistila, které jsou nejnáročnější na baterii. Jak asi sami tušíte, patří mezi ně zejména sociální sítě a aplikace na fitness.

Experti znovu vsadili na obvyklou metodiku: Zjišťovali, k jakým oprávněním mají aplikace přístup (například určování polohy), kolik energie baterie tyto aplikace vyžadují a jestli podporují tmavý režim.

Jak se dalo očekávat, problémové aplikace jsou ty, které jsou populární. Pokud bychom se zaměřili pouze na sociální sítě, tak první místo suverénně obsadil Facebook – je to totální energetický upír a pokud aplikaci odinstalujete, baterii hodně ulevíte. V seznamu však figurují i další „známé firmy“, jako například TikTok, Instagram nebo WhatsApp.

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

Podívejte se, v čem je problém

Pokud vás zajímá, která z aplikací je zodpovědná za vybíjení baterie vašeho smartphonu, otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie.

Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy nemáte po ruce nabíječku.

Tyto sociální sítě představují problém:

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. Bumble
 4. Snapchat
 5. Tinder
 6. Grindr
 7. Likke
 8. Twitter
 9. Houseparty
 10. TikTok

Deset největších žroutů baterie:

 1. Fitbit
 2. Uber
 3. Skype
 4. Facebook
 5. Airbnb
 6. Instagram
 7. Tinder
 8. Bumble
 9. Snapchat
 10. WhatsApp

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares