TP-Link Archer T5E je výkonná Wi-Fi karta pro stolní počítače

  • Cena adaptéru se pohybuje kolem 1 000 Kč
  • Snadná instalace
  • Externí antény pro lepší pokrytí

Společnost TP-Link představuje na trhu nový PCIe adaptér Archer T5E (AC1200), jenž umožňuje snadné rozšíření vašeho stávajícího stolního počítače o bezdrátová rozhraní Wi-Fi a Bluetooth 4.2.

Vysoká rychlost

Řešení je určené pro stolní počítače, které chcete přemístit někam, kam nevede pevný ethernetový kabel a jeho případné použití by si vyžadovalo stavební úpravy, případně by nevypadalo právě reprezentativně. Pokud jde o Wi-Fi, zde díky podpoře standardu 802.11ac a specifikaci AC1200 dosáhnete maximální rychlosti bezdrátového připojení do 1 167 Mb/s, z toho 867 Mb/s v pásmu 5,0 GHz a 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Taková rychlost je naprosto dostatečná pro většinu úloh prováděných on-line, včetně hraní her po síti, streamování video obsahu v HD rozlišení nebo videokonference.

Bluetooth pro snadné propojení nejen s mobilem

Součástí PCIe (PCI Express) adaptéru je také Bluetooth modul, který funguje ve standardu Bluetooth 4.2 a vaše stolní PC dokáže propojit nejen se smartphonem – například chcete-li z něj stahovat fotky či jiné soubory – ale také s bezdrátovými periferiemi, jako jsou myši, reproduktory nebo mobilní routery. K PC můžete připojit i řadu senzorů chytré domácnosti.

Archer T5E | foto: TP-Link

Externí antény napomáhají pokrytí

Součástí „balení“ jsou na první pohled zřetelné externí antény. Ty jsou celkem dvě a výrazně posilují příjem Wi-Fi i z prostor vzdálenějších od routeru, případně odstíněných stěnou či jiným objektem z málo propustného materiálu.

Snadná instalace

Instalaci PCIe bezdrátového adaptéru zvládne takřka každý. Stačí jej zapojit do volného slotu PCI Express a počítač zapnout. K instalaci na systémech Windows 10/8.1/8/7 ve 32bitové i 64bitové variantě by mělo dojít automaticky. V balení naleznete kromě standardního držáku také konzolu s nízkým profilem, která je fyzicky přizpůsobená mini-tower počítačům. O zabezpečení dat se starají šifrovací standardy WPA/WPA2.

Cena

Doporučená cena adaptéru Archer T5E (AC1200) je stanovena na 1 049 Kč s DPH.

Total
1
Shares