NASA, astronaut

Tohle video čínského astronauta hrajícího ping pong ve vesmíru nás naprosto zmátlo

  • Astronaut hraje ve vesmíru ping pong
  • A je to stejná zábava jako na Zemi

Ping pong ve vesmíru? To zní úžasně! Ale záběry astronauta Deng Qingminga, které sdílela čínská média, jsou upřímně řečeno velmi podezřelé. Míček se vždy vrací k Dengově pálce a zdá se, že ještě něco nesedí – při pohybu vzduchem je velmi neklidný. Video, které vzniklo uvnitř vesmírné stanice Tchien-kung 450 kilometrů nad povrchem Země, tak vyvolává víc otázek než odpovědí.


Nepřehlédněte: 200 tajných kódů Netflix: Jak najít a sledovat ty nejlepší skryté filmy v roce 2023?


Ping pong na oběžné dráze

Při bližším pohledu je poznat, že si tchajkonaut vše trochu ulehčuje. Míček je evidentně připevněný k nějakému dlouhému špagátu, který je sám o sobě fixován k podlaze stanice – ve vzduchu se totiž vždy vznáší na stejném místě, než do něj Deng aktivně udeří pálkou.

Zkrátka, do pozemského stolního tenisu, jak ho známe, má tohle všechno daleko, což vzhledem k omezenému prostoru a absenci gravitace je ale docela fér.

Není to poprvé, co vidíme astronauta hrát ping pong ve vesmíru. Již v roce 2016 zveřejnila čínská státní média záběry dvou astronautů, jak hrají stolní tenis na palubě dnes již vyřazené vesmírné laboratoře Tchien-kung 2.

Zábava s kapkou vody

Ve stejném roce se o totéž pokusil i americký astronaut Scott Kelly, který na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) hrál ping pong, a teď se podržte – s kapkou vody.

Čína se po někdejším Sovětském svazu a po Spojených státech v roce 2003 stala teprve třetí zemí, která dokázala vlastními silami vynést na oběžnou dráhu člověka.

V roce 2008 první čínský astronaut vystoupil do volného prostoru, v roce 2013 přistála nepilotovaná čínská vědecká sonda na Měsíci, loni pak na Marsu. Peking rovněž uvažuje o vyslání lidské posádky přímo na Měsíc.

Šéf NASA nedávno varoval, že pokud se Čína na Měsíc skutečně dostane, může si tam vytvořit vlastní území a ovládnout oblasti bohaté na nerostné suroviny a další zdroje, nebo dokonce zabránit jiným zemím v cestě na Měsíc.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: Futurism

Total
0
Shares