Motorola 200Mpx monstrum

Tohle monstrum má největší fotoaparát v mobilní branži! Telefon se představí co nevidět

  • Motorola chystá nový telefon
  • Nabídne obří 200Mpx fotoaparát
  • Přinášíme další detaily

Motorola už za pár dnů představí nový vlajkový telefon. A je to dobře. Potřebuje totiž špičkový smartphone jako sůl. V žádném případě nejde o zelenenáče, ale v v nejvyšších patrech se značka příliš neorientuje.

200Mpx monstrum

To však má být v červenci minulost! Populární brand co nevidět představí ten vůbec „nejmegapixelovější“ smartphone planety. Motorola Edge 30 Ultrav (taktéž Frontier) totiž nabídne hlavní snímač s bezprecedentním rozlišením 200 megapixelů. Jen tak mimochodem, fyzická velikost čipu má být 1/1,5 palce a světelnost f/2.2.

Tohle monstrum by mělo defaultně pořizovat 50Mpx, resp. 12,5 Mpx snímky (v závislosti na režimu 2 × 2 vs. 4 × 4). Na zádech se bude dále nacházet 50Mpx ultra-širokáč a 12Mpx teleobjektiv.


Nepřehlédněte: Bývalý astronaut NASA: Rusové zneužívají vesmírnou stanici ISS ke své propagandě


Z další výbavy nemá chybět vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 125W nabíjení nebo parádní 6,67palcový OLED displej se 144 hertzy, 12 GB RAM a až 512 GB vnitřní paměti.

Fotomobil roku?

Očekávání jsou vysoká, možná až příliš vysoká, ale internetový hype jede na plné obrátky, takže už se stihly objevit i takové názory, že půjde o fotomobil roku. Jenže, jedna vlaštovka jaro nedělá a megapixely nejsou všechno.

Jak se říká: uvidíme. Premiéra by měla proběhnout každým dnem. À propos, na Twitteru se objevil první skutečný snímek telefonu, resp. zadního fotomodulu.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Artem Beliaikin / Unsplash

Total
0
Shares