WhatsApp

Tohle je ta nejlepší vychytávka v celé historii WhatsAppu. Používat ji začnete okamžitě, na to vsadíme krk!

  • Chatujete přes aplikaci WhatsApp?
  • Tento trik boří zažité stereotypy

Jsou tipy, které potěší, ale stejně je nikdy nevyužijete. A pak existují vychytávky, které zcela změní způsob, jakým aplikaci WhatsApp používáte.


Nepřehlédněte: Konec WhatsAppu v Čechách? Chatovací aplikace přestala fungovat na desítkách telefonů


Jak přečíst zprávu, aby to nikdo nezjistil?

Asi se vám už stalo, že vám přišla zpráva, ale chtěli jste si ji v klidu přečíst, aniž by o tom odesílatel věděl. Třeba kvůli tomu, aby vám hned zase nepsal. Drtivá většina uživatelů WhatsAppu je přesvědčena o tom, že něco takového není možné. Že nelze číst textovky, které budou stále vypadat jako nepřečtené. Chyba lávky – jde to! Jen musíte vědět, jak na to. 

Jedním ze způsobů, jak toho docílit, je podržet na zprávě prst, když se objeví na zamčené obrazovce telefonu. Tato funkce, známá neoficiálně jako „super tajný režim“, otevře okno s náhledem celého textu a zobrazí zprávu po dobu, dokud budete na displeji držet prst. Tento trik zcela obchází algoritmy aplikace, což znamená, že odesílatel se nikdy nedozví, že textovka již byla přečtena.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Aplikaci používá půl milionu Čechů

Další metodou je vypnutí funkce Oznámení o přečtení. Ve WhatsAppu je defaultně zapnutá a uživatelé díky ní vždy zjistí, že jejich zpráva byla přečtena, protože dvě malá zaškrtnutí v pravém dolním rohu zprávy zmodrají.

Chcete-li tuto funkci vypnout, otevřete Nastavení v aplikaci WhatsApp, klepněte na možnost Účet => Soukromí => Oznámení o přečtení a funkci vypněte. Ale pozor! Má to jeden drobný háček. Její deaktivace nemá žádný vliv na skupinové chaty, a to samé platí i pro hlasové zprávy.

Třetím způsobem, jak se vyhnout tomu, aby někdo zjistil, že jste si zprávu přečetli, je zapnutí leteckého režimu na telefonu po přijetí zprávy. Režim letadla odřízne smartphone od přístupu k internetu, což znamená, že WhatsApp nezaregistruje, že jste si zprávu přečetli.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
1
Shares