Facebook

Tmavý režim pro mobilní Facebook je za rohem. Vypadá parádně, podívejte se

  • Výchozí aplikace Facebooku dostane tmavý režim
  • Nový tracker inteligentní karantény
  • Přepracovaná funkce Your Time on Facebook

Společnost Facebook není jen veřejně známá provozováním své sociální sítě a nejpopulárnější chatovací aplikace Messenger, ale má pod záštitou i neméně oblíbený Instagram a kecálka WhatsApp.

Facebook Lite, odlehčená verze výchozí appky Facebooku, Messenger a WhatsApp umí tmavý režim již od minulého roku, v březnu letošního roku se pak dočkal i Instagram. Nyní to však vypadá, že se konečně dostane i na nativní aplikaci Facebooku, jak je vidět na snímcích níže.

Tmavý režim Facebooku | foto: 9to5mac

Ušetří baterii i očím

Tyto screenhosty byly pořízeny z nové finální verze aplikace, která však ještě není k dispozici v obchodech Google Play a Apple Store. Hlavní devizou tmavého režimu je jeho čitelnost ve tmě a v neposlední řadě i šetření baterie při užití OLED displejů. Zapnutí a vypnutí tmavého režimu, jak je zvykem, bude buďto na vás, nebo režim může řídit váš telefon, dle denní doby.

Více grafů a lepší trasování koronaviru

Další zajímavou novou funkcí by mohl být redesign funkce, či spíše stránky Your Time on Facebook, která získá daleko více přehledných informací a grafů, které ukazují aktivitu na nejvíce používané sociální síti. Samozřejmostí je vylepšený tracker chytré karantény způsobené pandemií Covid-19.

Uvítali byste tmavý režim na mobilním Facebooku? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares