TikTok

TikTok vytrollil odstupujícího Trumpa a ptá se: Kde je ten ban?

  • Platforma TikTok se Bílému domu jeví jako krajně problematická
  • Odstupující prezident Trump ji chtěl v USA zakázat úplně
  • Den “D” má být už zítra, ale prozatím je ticho po pěšině

Už to vypadalo, že Trumpova administrativa dosáhla svého a s oblíbenou sociální platformou bude na území Spojených států doslova šmitec. Bílý dům neponechal nic náhodě a šlápnul v celé záležitosti pořádně do plných. Od 27. září nebylo možné si appku stáhnout s tím, že úplný zákaz vstoupí v platnost k zítřku, tedy 12. listopadu.

Zákaz s otazníky

Jenže co čert nechtěl, celá záležitost se dostala až k soudci v Pensylvánii. Tomu napsali tři nejmenování influenceři, které TikTok živí. Argumentovali tím, že zákaz je nejen v rozporu s mezinárodním právem, ale významně omezuje globální dostupnost této appky, která je mimo jiné i cenným zdrojem informačních materiálů, které podléhají příslušným zákonům. A ten jim dal za pravdu, takže Trumpovo rozhodnutí vetoval a vrátil zpět do Bílého domu.

Tak kde je ten ban?

A to se už vůbec nebavíme o tom, že na stole amerického odvolacího soudu už měsíce pod nánosem prachu leží návrh na přezkum, který mu TikTok poslal jako reakci na tlak, který na něj USA vyvíjely kvůli možnému odprodeji části aktiv mateřské společnosti (ByteDance), protože právě ta se jeví jako bezpečnostní riziko.

Nicméně Trumpova vláda stanovila, že den “D” je už zítra. Problém je ale v tom, že Bílý dům už několik týdnů mlčí a TikTok absolutně neví, na čem momentálně je. To samé platí i pro částečnou akvizici americkým Oracle, která také stojí na mrtvém bodě.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares