TicWatch Pro 3 GPS

TicWatch Pro 3 GPS mají výkonný Snapdragon Wear 4100, doprovodily je levnější TicWatch GTX

  • Na českém trhu se začaly prodávat nové chytré hodinky od společnosti Mobvoi
  • Konkrétně na pultech obchodů najdeme modely TicWatch Pro 3 GPS a TicWatch GTX, které potěší nejen náročnější sportovní nadšence, ale i běžné uživatele.

TicWatch Pro 3 GPS

Srdcem hodinek je nový procesor Snapdragon Wear 4100, který má dostatek výkonu pro různé činnosti a mezi přednosti TicWatch Pro 3 GPS lze zařadit i nízkou hmotnost, která se vyšplhala jen na 41,9 gramu. Na zápěstí byste je tedy neměli vůbec vnímat.

Díky přítomnosti několika senzorům můžete například sledovat úroveň svého okysličení krve (SpO2) a také přesnou nadmořskou výšku (barometr), ale například ze zdravotních údajů dokážou hodinky vyčíst ještě mnohem více. Díky vyhodnocování tepu vás upozorní na zvýšenou úroveň stresu a pomocí dechových cvičení v aplikaci TicBreathe vám pomohou se uklidnit. Dále vyhodnotí třeba úroveň hluku či informace o spánku a dýchání.

TicWatch Pro 3 GPS monitorují pochopitelně i vaši fyzickou aktivitu, a to mimo jiné prostřednictvím aplikace TicMotion nebo zabudovaného barometru a GPS. Různé režimy pak přizpůsobí sledování tréninku při různých typech sportů: například během plavání, díky certifikaci odolnosti vůči prachu a vodě IP68.

TicWatch Pro 3 GPS
TicWatch Pro 3 GPS, ilustrační | foto: Mobvoi

K dispozici jsou dva módy displeje (technologie Dual Display 2.0), díky kterým můžete libovolně přeskakovat mezi základním a chytrým režimem. V chytrém režimu využijete 1,4palcový AMOLED displej s rozlišením 454 × 454 bodů, automatickým nastavením jasu a až 72hodinovou výdrží na baterii. Základní režim nabízí vždy zapnutý displej s hodinkami a dalšími údaji, který díky úspoře energie vydrží na jedno nabití až 45 dní.

Doporučená cena TicWatch Pro 3 GPS byla stanovena na 9 990 Kč, zhruba od ledna pak hodinky budou k dispozici ještě o tisíc korun levnější.

TicWatch GTX: Alternativa pro méně náročné

TicWatch GTX
TicWatch GTX, ilustrační | foto: Mobvoi

TicWatch Pro 3 GPS doprovodil do obchodů model TicWatch GTX, který je v prodeji za 1 890 Kč včetně DPH. Vzhledem k tomu, že tyto hodinky nedisponují operačním systémem Wear OS od Googlu, jsou určeny pro méně náročné uživatele. Přesto nabízí víceméně všechno, co byste od smartwatch mohli očekávat.

K dispozici jsou tak mimo jiné zdravotní funkce jako měření tepu či sledování spánku, ale také 14 různých režimů pro cvičení, pdopora notifikací či fyzická odolnost dle standardu IP68. Na modelu TicWatch GTX můžete také libovolně měnit ciferníky a dokonce si vytvářet svoje vlastní. Reálná výdrž integrované baterie s kapacitou 200 mAh na jedno nabití dle údajů výrobce činí 7 až 10 dní.

Total
0
Shares