Huawei P50 Pro

Těžká rána pro Huawei, v září přijde o čipy pro telefony od TSMC

  • TSMC přestane Huawei do dvou měsíců dodávat čipy
  • Huawei bude ve velkých problémech

Potvrzují se dřívější zprávy, že výrobce Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) přestane dodávat čipy do mobilních zařízení společnosti Huawei. O ukončení spolupráce s čínským gigantem informoval předseda TSMC Mark Liu minulý týden na konferenci s investory. Rozvázání partnerství je důsledkem tvrdých amerických sankcí namířených vůči Huawei.

Přestože je Huawei pro TSMC jeden z největších a nejdůležitějších klientů, tchajwanskému výrobci čipů nezbylo než se přizpůsobit situaci, kdy by hrozilo, že přijde o celou řadu důležitých klientů ze Spojených států. Liu i přes ztrátu Huaweie věří, že firma dosáhne v letošním roce dvacetiprocentního růstu tržeb.

Do půloviny září, potom je konec

TSMC od čínského podniku již od 15. května nepřijímá objednávky. V současnosti tak dobíhají dřívější smlouvy, přičemž poslední wafery s hotovými čipy by měly být Huawei dodány 14. září.

Američané viní Huawei ze špionáže

Americká vláda Huawei dlouhodobě považuje za bezpečnostní hrozbu. Firmu viní z krádeže duševního vlastnictví a špionáže. Citlivé informace má přitom podnik dodávat přímo vládě v Pekingu. A přestože Huawei veškerá nařčení odmítá, už před rokem přišel o přístup k plnohodnotnému operačnímu systému Android.

V telefonech vydaných po 15. květnu loňského roku se tak nenachází služby a aplikace společnosti Google, tedy například Obchod PlayYouTube, nebo Gmail.

Total
1
Shares