Domů Novinky Těžká rána pro Cyberpunk 2077. Zmizel z obchodu Sony

Těžká rána pro Cyberpunk 2077. Zmizel z obchodu Sony

  • Veleočekávaná hra v problémech
  • Sony stahuje Cyberpunk 2077 z obchodu, vrací peníze

Po osmi letech vývoje a třech odkladech jsme se minulý týden konečně dočkali – Cyberpunk 2077 dorazil na pulty virtuálních i skutečných obchodů. Radost ale velmi rychle vystřídala studená sprcha, protože hra je na starším hardwaru prakticky nehratelná. Situace došla v posledních dnech až tak daleko, že Sony kvůli záporným hodnocením stáhlo titul ze svého oficiálního obchodu PlayStation Store.

Současný stav Cyberpunk 2077 má bez ohledu na platformu k ideálu daleko. Nejhůře však dopadly majitelé starších konzolí PlayStation 4 a Xbox One, které hardwarově nestíhají a problémy s chodem titulu jsou proto nejvýraznější. Hra na těchto systémech vypadá zcela otřesně: na denním pořádku jsou grafické artefakty, rozmazané textury obyvatel města, glitchující animace a obrovské propady snímkovací frekvence.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077, ilustrační | foto: BBC

Po hromadných stížnostech se nakonec Sony odhodlalo k radikálnímu kroku a hru zcela stáhnlo ze svého PlayStation Storu. V současnosti si tak oficiální cestou nemůže nikdo digitální kopii koupit. Nešťastní majitelé navíc mohou požádat o vrácení peněz, pokud jsou se hrou nespokojení. Krabicový Cyberpunk 2077 pro PlayStationu se v obchodech nabízí za 1 790 Kč. Kdo si i přes silnou kritiku chce hru pořídit, aby si ji na Vánoce zahrál, má tedy stále možnost.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejčtenější články

NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE

Na sociálních sítích

1,613FanoušciTo se mi líbí
9NásledovníciNásledovat
216NásledovníciNásledovat
47,400OdběrateléOdebírat