Cyberpunk 2077

Těžká rána pro Cyberpunk 2077. Zmizel z obchodu Sony

  • Veleočekávaná hra v problémech
  • Sony stahuje Cyberpunk 2077 z obchodu, vrací peníze

Po osmi letech vývoje a třech odkladech jsme se minulý týden konečně dočkali – Cyberpunk 2077 dorazil na pulty virtuálních i skutečných obchodů. Radost ale velmi rychle vystřídala studená sprcha, protože hra je na starším hardwaru prakticky nehratelná. Situace došla v posledních dnech až tak daleko, že Sony kvůli záporným hodnocením stáhlo titul ze svého oficiálního obchodu PlayStation Store.

Současný stav Cyberpunk 2077 má bez ohledu na platformu k ideálu daleko. Nejhůře však dopadly majitelé starších konzolí PlayStation 4 a Xbox One, které hardwarově nestíhají a problémy s chodem titulu jsou proto nejvýraznější. Hra na těchto systémech vypadá zcela otřesně: na denním pořádku jsou grafické artefakty, rozmazané textury obyvatel města, glitchující animace a obrovské propady snímkovací frekvence.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077, ilustrační | foto: BBC

Po hromadných stížnostech se nakonec Sony odhodlalo k radikálnímu kroku a hru zcela stáhnlo ze svého PlayStation Storu. V současnosti si tak oficiální cestou nemůže nikdo digitální kopii koupit. Nešťastní majitelé navíc mohou požádat o vrácení peněz, pokud jsou se hrou nespokojení. Krabicový Cyberpunk 2077 pro PlayStationu se v obchodech nabízí za 1 790 Kč. Kdo si i přes silnou kritiku chce hru pořídit, aby si ji na Vánoce zahrál, má tedy stále možnost.

Total
0
Shares