iPhone 14 Pro

Těšíte se na dotyková tlačítka v iPhonech 15? Letos na ně zapomeňte, dostane je až iPhone 16

  • Apple na poslední chvíli změnil plány
  • Letošní iPhone 15 senzorová tlačítka nedostane

O tom, že Apple nahradí mechanická tlačítka dotykovými alternativami, informovala v uplynulých týdnech řada světových médií. Známý insider Mark Gurman z agentury Bloomberg nyní ovšem prozradil, že Apple se touto možností skutečně zabýval, ale narazil na nepřekonatelné technické překážky. Kvůli tomu se letos kapacitních ovládacích prvků v nových telefonech nedočkáme.


Nepřehlédněte: Tady lidé vstoupí na povrch Měsíce. NASA zveřejnila úžasné fotky, které vznikaly v totální tmě


Kapacitní tlačítka

Apple se s novými tlačítky ale evidentně nechce rozloučit a pokud se Gurman nemýlí, haptických ovládacích prvků se dočkáme příští rok v telefonech iPhone 16 Pro a 16 Pro Max.

Nahrazení běžných mechanických tlačítek kapacitní senzory s haptickou odezvou není převratnou událostí, jak se může zdát. Apple něco podobného již předvedl u modelu iPhone 7, u něhož místo domovského tlačítka Home použil dotykovou plošku, která též využívala Taptic Engine pro simulaci stisknutí prstem.

Do vydání iPhonu 16 Pro zbývá ještě téměř 18 měsíců, takže do té doby se může mnohé změnit. Mezitím se však kvapíkem blíží uvedení řady iPhone 15, u které již máme poměrně jasnou představu o tom, co nabídne.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

iPhone dostane periskop

Na první pohled by se iPhony 15 neměly od těch současných zásadně lišit. Podle serveru 9to5mac dostane iPhone 15 Pro (Max) zaoblenější hrany a především titanový rám.

Z dalších připravovaných novinek nesmíme zapomenout zmínit tenčí rámečky okolo displeje nebo nový systémový konektor (místo tradičního Lightningu vybaví Apple novinky USB-C konektorem). Největší pozornost z nové řady na sebe strhává prémiový a největší model iPhone 15 Pro Max.

Podle zasvěcených insiderů se Apple snaží udělat z tohoto smartphonu jeden z nejlepších možných telefonů s fotoaparátem tím, že do něj integruje velmi výkonný periskopový objektiv.

Pokud se vše potvrdí, nový iPhone 15 Pro Max nabídne 6× optický (bezztrátový) zoom a přiblíží se tak vlajkovým telefonům s operačním systémem Android.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: BGR, 9to5mac

Total
0
Shares