telefon

Tenhle telefon strčí počítač hravě do kapsy. Nabízí výkon z říše snů

  • Špičkový telefon má výkon jako běžný počítač
  • AnTuTu suverénně kraluje tahle nekompromisní bestie

Na trhu s chytrými telefony panuje neuvěřitelná konkurence a výrobci neustále bojují o to, čí smartphone je vůbec ten nejvýkonnější. A zdá se, že titul brzy poputuje do Číny, konkrétně do Xiaomi, které připravuje uvedení supermobilu Redmi K60 Ultra.


Nepřehlédněte: Vědci vytvořili lepidlo, které se na povel odlepí a lze ho používat donekonečna


Nejvýkonnější telefon má Xiaomi

Doteď se na prvním místě Antutu držel OnePlus Ace 2 Pro, který s osmijádrovým procesorem Snapdragon 8 Gen 2 na palubě dosáhl skóre 1 733 703 bodů. Nyní jej však překonal model Redmi K60 Ultra od společnosti Xiaomi s výsledkem 1 774 714 bodů. Rekordu bylo dosaženo použitím prémiové čipové sady MediaTek Dimensity 9200+, která slibuje, že z hlediska výkonu změní zavedená pravidla hry.

Ačkoli výsledky z benchmarků ne vždy vypovídají o skutečném výkonu, první výsledky jsou rozhodně slibné. Xiaomi má pověst výrobce kvalitních a výkonných mobilu za dostupné ceny a Redmi K60 Ultra v této tradici bude evidentně pokračovat.

Dimensity 9200+ je osmijádrový čipset vyrobený 4nm supermoderní technologií, který dokáže běžet na frekvenci 3,35 GHz a doprovází ho grafická jednotka Immortalis G715. Tato působivá technologie se nestane pouze základem Redmi K60 Ultra, ale objeví se také v novém špičkovém zařízení Redmi. Na čínský trh bude telefon uveden v srpnu. V Evropě bude přístroj dostupný od září jako Xiaomi 13T Pro.

Chytrý telefon Xiaomi
Zdroj: Đức Trịnh / Unsplash

Co je benchmark AnTuTu

AnTuTu je využíváno v různých koutech světa v měření výkonu telefonů a tabletů. Tato aplikace je zajímavá především tím, že testy často dělají samotní uživatelé, vzorek nasbíraných dat tak nepochází pouze z jednoho konkrétního telefonu, ale v ideálním případě z tisíců různých přístrojů. Z naměřených výsledků se pak dělá průměr, podle kterého se následně sestavuje tabulka s nejrychlejšími smartphony na světě.

Zdroj náhledové fotografie: N Tho Duc / Unsplash, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares