Telegram

Telegram nově i za peníze? V plánu je placená služba Premium

  • Telegram patří mezi známé kecálky
  • Tato platforma je velmi populární
  • V plánu je prý další důležitá změna

Aktualizováno 11:55

Tak, jak to vypadá, záhada Telegram Premium je rozluštěna. Populární web XDA Developers informuje, že služba je v rámci bety 8.7.2 dostupná na operačním systému iOS. V tuto chvíli je však k dispozici pouze několik unikátních reakcí a nálepek.

Server také dodává, že tyto vychytávky v konverzacích běžný uživatel neuvidí. Namísto toho se údajně objeví banner, který jej vybídne k přechodu na placenou verzi.


Telegram zejména v posledním roce přímo skokově vzrostl a aktuálně jej používá více než 550 milionů uživatelů z celého světa. Z toho si jeden možná nesedne na zadek, ale je nutné mít na paměti, že v posledních dvou, třech letech zaznamenal nárůst v řádu desítek procent, a to už něco znamená.

Tahle služba je mnohými považována za takového hippieho mezi všemi chatovacími klienty a také je poměrně často vnímána jako mnohem bezpečnější alternativa konkurenčního WhatsAppu, Messengeru nebo Signalu, ale z mého pohledu bych byl s přílišnou glorifikací čehokoliv velmi opatrný.


Nepřehlédněte: Češi, pozor na podvodné weby! S těmito tipy nešlápnete vedle


Musk vs. Twitter
ilustrační (Zdroj: Marten Bjork, Unsplash)

Telegram Premium

Raději obraťme list a pojďme se podívat, co nového platforma chystá. Android Authority aktuálně informuje, že beta testeři narazili na velmi zajímavou věc. Někteří koumáci totiž ve zdrojovém kódu našli stringy odkazující na službu Telegram Premium.

Rýsuje se nám monetizace této populární aplikace? Nejspíš ano a je to vcelku logické. Bohužel je v tuto chvíli nejasné, které ze stávajících možností, nastavení nebo voleb zůstanou gratis a jaké speciální funkcionality si Telegram nechá (a rád) zaplatit.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger, Unsplash (ilustrační)

Total
3
Shares