Xiaomi Redmi K50

Telefony Xiaomi dostanou funkci, která zásadně vylepší videohovory

  • V beta verzi nadstavby MIUI 12.5 se objevila nová funkce
  • Zásadně vylepšuje kvalitu videohovorů na telefonech za šera a tmy

Společnost Xiaomi je známá tím, že opravuje chyby a zavádí nové funkce prostřednictvím týdenních beta verzí své nadstavby MIUI. Nejnovější sestavení MIUI 12.5 s označením 21.10.28 přináší novou užitečnou funkci nazvanou „Asistent přední kamery“. O co se jedná?


Nepřehlédněte: Xiaomi chystá další super telefony za pusu. Výbava i cena jsou prostě TOP!


Xiaomi chce, abyste během videohovoru vypadali úžasně

Podle telegramového kanálu MIUIes, který se zaměřuje na novinky v prostředí MIUI, přidala společnost Xiaomi do své nadstavby novou funkci pojmenovanou jako „Asistent přední kamery“.

Ta přináší dvě volby – „Asistent přední kamery“ a „Zkrášlení pro videohovory“. Je-li první možnost povolena, zvýší se jas displeje, aby videohovory vypadaly dobře i při slabém okolním osvětlení. Druhá jmenovaná volba naopak při videohovorech aplikuje zkrášlovací filtr.

MIUI 12.5 dostává novou funkci
Xiaomi MIUI 12.5 dostává novou funkci | foto: MIUIes

Obě možnosti momentálně fungují pouze ve videohovorech prostřednictvím služby WeChat v Číně. Majitelé globálních variant telefonů mají smůlu. Tedy za předpokladu, že u svého zařízení neodemknou bootloader a firmware nenaflashují (nainstalovali) manuálně.

Dočkáme se nové funkce i v Evropě?

V současné době není známo, kdy bude nová funkce dostupná ve stabilním sestavení MIUI. Stejně tak zatím netušíme, jestli se dostane i na mezinárodní trhy nebo zůstane vyhrazena jen pro čínský trh.

Total
18
Shares