Samsung

Telefon na odpis? V Česku populární Samsung Galaxy S10 dostal poslední pravidelnou aktualizaci, odteď je virům vydán napospas

  • Galaxy S10 dostává poslední pravidelný update
  • Aktualizace odteď bude dostávat už jen sporadicky

Za necelé dva měsíce to budou čtyři roky, co se na pulty obchodů dostaly chytré telefony řady Galaxy S10, které disponovaly výbavou, v níž nechyběl 3,5mm audio jack pro fyzické připojení sluchátek nebo slot na karty microSD. 


Nepřehlédněte: Chtěli byste žít věčně? Vědci zkoumají nesmrtelného tvora, který nám pomůže objevit elixír mládí


Samsung Galaxy S10 obdržel update

Díky závazku společnosti Samsung poskytovat dlouhodobou poprodejní podporu (a pomáhat životnímu prostředí tím, že snižuje frekvenci, s jakou zákazníci obměňují svá zařízení), dostává Galaxy S10 nadále softwarové aktualizace.

Všechno dobré však jednou končí a pro majitele Galaxy S10e, S10 a S10+ vydal Samsung zřejmě poslední pravidelnou aktualizaci. Řada Galaxy S10 dostávala do dubna 2022 měsíční aktualizace, poté byl její status snížen na čtvrtletní aktualizace.

Hackeři si smlsnou

A letos budou modely S10e, S10 a S10+ degradovány na pololetní aktualizace, což znamená, že se budou zranitelnější vůči různým hrozbám – malwaru i útokům hackerů. Asi není třeba zdůrazňovat, že pro uživatele to představuje problém. Bez záplatování operačního systému Android budete zbytečně podstupovat riziko, že vám někdo vykrade účet nebo se zmocní fotek, SMS a dalších citlivých informací. A to vážně za riziko nestojí.

Samsung Galaxy S10
Zdroj: Emiliano Cicero / Unsplash

Jak aktualizovat?

Z toho, co víme, se aktualizace šíří v některých částech Evropy a přichází s označením G97xFXXSGHWA3. Podle očekávání obsahuje pouze bezpečnostní opravy zranitelností objevených v lednu (a také těch předchozích, pokud jste v posledních měsících aktualizaci nedostali).

Stejně jako každou jinou aktualizaci lze i tu nejnovější stáhnout přímo v telefonu přes nabídku Nastavení => Aktualizace softwaru => Stáhnout a nainstalovat. Popřípadě vyčkejte, až vás na dostupnost updatu telefon sám upozorní.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares