Očkování proti COVID-19

Tato kalkulačka vypočítá, kdy dostanete vakcínu proti Covid-19

  • Česko očkuje proti koronaviru pomaleji, než bylo v plánu
  • Chcete vědět, kdy na vás přijde řada s vakcínou?
  • Předpokládaný termín spočítá speciální kalkulačka

Tempo očkování proti Covidu-19 v Česku sice zrychluje, v porovnání s většinou evropských zemí máme ale pořád co dohánět. V počtu vyočkovaných dávek vakcín v přepočtu na obyvatele jsme pod unijním průměrem. Problémy jsou v distribuci i počtu samotných vakcín.


Psali jsme: KLDR se pokusila Pfizeru ukrást technologii na výrobu vakcín


Prozatím jsou v České republice očkovány ohrožené skupiny osob a vakcína by se měla brzy dostat k dalším obyvatelům.  Naočkováno má být během dubna 9 000 pracovníků superkritické infrastruktury, jako jsou hasiči nebo policisté. Očkování podstupují také pedagogové nebo zaměstnanci nemocnic.

Ministerstvo zdravotnictví ČR nedávno uvedlo, že do června by mohlo být proočkováno 60 až 70 procent populace. Vše bude záležet na tom, zda bude docházet k prodlevám dodávek vakcín. Pokud nebude látek dostatek, harmonogram se změní.

Kalkulačka pracuje s informacemi MZČR

Mnoho lidí dnes bohužel stále netuší, kdy na ně s očkováním proti Covid-19 přijde řada. Vypočítat jim to pomůže nová kalkulačka projektu Omni Calculator. Založena je na kritériích určování pořadí očkování osob zveřejněných Ministerstvem zdravotnictví České republiky (Vyhláška Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 5. března 2021). Kalkulačka zohledňuje věk tazatele a další důležité údaje, na základě kterých určí nejpravděpodobnější termín, ve kterém vakcínu dostane.

Stačí, abyste zadali svůj věk, odpověděli na několik otázek, které se týkají vaší profese nebo zdravotní anamnézy, a kalkulačka vypočítá, kolik lidí je před vámi ve frontě na očkování proti koronaviru v České republice. Rovněž spočítá, jak dlouho na očkování budete muset čekat.

Omni kalkulačka vypočítá, kdy dostanete vakcínu proti Covid-19
Omni kalkulačka vypočítá, kdy dostanete vakcínu proti Covid-19

Očkování proti Covid-19 v Česku

Občané České republiky jsou aktuálně očkováni třemi dostupnými vakcínami. K dispozici jsou očkovací látky od společností Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca. V poslední době se hovoří i o preparátech Sputnik V z Ruska nebo Sinopharm z Číny, které v Evropské unii ale zatím nejsou schválené.

Total
15
Shares