WhatsApp

Tahle nová funkce pro WhatsApp vše od základu mění! Okamžitě zkontrolujte, zda dorazila i k vám

  • Vývojáři vylepšují svou chatovací aplikaci
  • Nově ji naučili naprosto perfektní trik

WhatsApp, nejoblíbenější aplikace pro zasílání zpráv na světě, představuje funkci, po které uživatelé volali celou věčnost – editaci zpráv po odeslání.


Nepřehlédněte: Planeta Vulkán ze seriálu Star Trek neexistuje. Došlo k velkému omylu, přiznala NASA


Vývojáři makají na plné obrátky

Chatovací aplikace WhatsApp je neuvěřitelně populární a jen v Česku ji používá přes 600 tisíc lidí. V posledních týdnech se do popředí zájmu dostává hlavně díky tomu, že do ní téměř každý den přibývají nové funkce. Nyní vývojáři přidávají další a věřte, že naprosto změní způsob, jakým WhatsApp budete používat.

Možnost editovat zprávy je pro některé uživatele snem a pro jiné noční můrou. Lidem sice poskytne možnost opravit překlepy nebo gramatické chyby, ale může být také využívána ke změně významu zprávy, což může vést k potenciálním nedorozuměním nebo sporům.

Vývojáři WhatsAppu na funkci pracují již nějakou dobu a mnozí měli možnost ji vyzkoušet v rámci beta testingu. Podle nich editace zpráv na WhatsAppu funguje stejně jako v nativní aplikaci iMessage od Applu – zprávu můžete upravovat tolikrát, kolikrát chcete, pokud se tak stane v rámci ochranné lhůty pro úpravy, která je v současné době 15 minut.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Jak se k funkci dostanu?

Každá upravená zpráva je přitom opatřena speciálním štítkem, který to příjemci oznamuje. Do důležitého menu se dostanete tím, že na odeslané zprávě déle podržíte prst. A to je vše!

Za zmínku také stojí, že neexistuje žádná historie úprav, takže příjemce nemůže vidět, jak zněla předchozí zpráva, pokud ji v danou chvíli neviděl. Jediné, co uvidí, je, že došlo k editaci.

Závěrem lze říci, že možnost upravovat zprávy po odeslání je dlouho očekávaným doplňkem aplikace WhatsApp. Funkci pro úpravu textu již dlouhou dobu nabízí kecálek Telegram a iMessage od Applu. V tomto případě tedy WhatsApp jen dohání konkurenci.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares