Baterie, telefon

Swapery je geniální zařízení, které nabije váš telefon za pár sekund

  • Katarský startup Swapery ukázal speciální zařízení pro odpůrce nabíjení
  • Díky externím MagSafe akumulátorům už nebudete muset váš mobil nikdy dobíjet

Na veletrhu CES v Las Vegas bylo k vidění mnoho zajímavých technologií, mezi nimi i Swapery. Jde o zařízení, které vyřeší váš problém s nabíjením. „Váš telefon už nemusíte nabíjet,“ tvrdí sebejistě slogan výrobce.


Nepřehlédněte: Vědci se vrhli na vývoj revolučního procesoru. Smartphony budeme nabíjet jen dvanáctkrát ročně


Konec nabíjení telefonů

Swapery je katarský start-up, který vychází z technologie MagSafe na zádech iPhonů 12 a novějších. Funguje velmi jednoduše – na záda iPhonu si připojíte speciální externí baterii, kterou nebudete muset nabíjet. Bohatě postačí ji strčit do dokovací stanice a v tu chvíli je znovu nabitá.

„Swapery zahajuje novou éru bezproblémového nabíjení, kdy uživatelé mohou zůstat ve spojení bez přerušení tradičních způsobů nabíjení,“ uvedl pro server Forbes Ali Salah, generální ředitel startupu.

Jak konkrétně Swapery funguje? Řešení sestává z nabíjecí stanice a čtyř vyměnitelných baterií. Ty využívají bezdrátové nabíjení a poskytují energii na cestách po dobu 8–10 hodin, tedy alespoň podle tvrzení společnosti. Díky čtyřem nabíjecím jednotkám spolu s každou nabíjecí stanicí byste tak teoreticky nikdy nemuseli telefon skutečně nabíjet.

Cena a dostupnost

Háček spočívá v tom, že design vašeho iPhonu mírně zakryjete externím akumulátorem MagSafe. Pokud vyrazíte na cestu, budete si s sebou muset vzít i náhradní baterie a také velkou dobíjecí stanici. A to, pokud chcete cestovat jen s batůžkem, úplně smysl nedává.

Zařízení bylo představeno teprve nedávno, na veletrhu CES v první polovině ledna. Prodávat se bude zřejmě především v USA a na velkých evropských trzích. Nicméně cena zatím oznámena nebyla.

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: Swapery, Forbes, Daily Star

Total
0
Shares