iPhone 14

Stihne nejlepší iPhone 14 Vánoce? Telefony jsou nedostupné a situace v Číně se nečekaně komplikuje

  • Nové iPhony 14 Pro (Max) jsou vyprodané
  • Čeká se na ně i několik týdnů
  • Situaci komplikuje situace v Číně

Dodávky nového iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max budou v nadcházejících týdnech nižší, než se očekávalo. Společnost Apple oficiálně potvrdila, že omezení zavedená v Číně kvůli nové vlně nemoci covid-19 vedla k výraznému utlumení výroby v závodě společnosti Hon Hai Precision Industry v Čeng-čou, známém také jako Foxconn, kde se smartphony kompletují.


Nepřehlédněte: Ovládání telefonu iPhone pouhou myšlenkou? Americká firma je na prahu revolučního objevu


Vrcholný iPhone 14 nabírá další neočekávané zpoždění

Dostupnost dvou nejpopulárnějších modelů z nové řady chytrých telefonů iPhone 14 dostává trhliny kvůli novým pandemickým omezením v Číně. Informoval o tom deník Mashable, který se odvolává na oficiální vyjádření americké společnosti. V neděli Apple uvedl, že výroba modelů iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max nabírá zpoždění kvůli omezením v čínském Čeng-čou, kde se nachází hlavní montážní linka.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Apple se snaží stihnout Vánoce

„Omezení zavedená kvůli pandemii měla dočasný dopad na hlavní montážní závod iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max v čínském Čeng-čou. Fabrika je v současné době v provozu, ale s výrazně omezeným provozem. Stejně jako během pandemie dáváme přednost zdraví a bezpečnosti pracovníků v našem dodavatelském řetězci. O iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max je stále velký zájem. Nyní však očekáváme, že dodávky těchto modelů budou nižší, než se původně plánovalo, a zákazníci budou muset na své nové produkty čekat déle. Úzce spolupracujeme s naším dodavatelem, abychom se vrátili k normální úrovni výroby a zároveň zajistili zdraví a bezpečnost všech pracovníků,“ uvádí Apple. Společnost, která v posledním fiskálním čtvrtletí vykázala lepší než očekávané výsledky, již investory varovala před možným zpomalením během nejdůležitějšího čtvrtletí roku, které zahrnuje vánoční svátky.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

V obchodech je v Česku nenajdete

Apple prodává od konce září čtyři nové jablečné telefony. V případě iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus je stále z čeho vybírat. O žádné bestsellery nejde. V případě pokročilejších modelů 14 Pro a 14 Pro Max je však již situace jiná, ty jsou vyprodané ve všech konfiguracích. A výhled nevypadá příliš optimisticky. Z oficiálních stránek Applu se totiž případní zájemci dozvědí, že při současném objednání budou přístroje doručeny za 4 až 5 týdnů.

Připomeňme, že iPhone 14 Pro v České republice startuje na 33 490 Kč. Za větší iPhone 14 Pro Max v konfiguraci s 128 GB zaplatíte 36 990 Kč. Ani jeden levný není. Pokud vás zajímá, jak dlouho na telefon musí pracovat průměrný Čech, klikněte sem a přečtěte si náš jiný dnešní článek.

Zdroj náhledové fotografie: Victor Serban / Unsplash, zdroj náhledové fotografie: zdroj: HDblog.it, Mashable, Apple

Total
0
Shares