Apple iPad

Steve Wozniak slaví 70. narozeniny, postavil první počítače Apple

  • Wozniak společně s Jobsem založil Apple
  • Postavil první osobní počítač
  • Nebojí se kritizovat iPhony, varuje před roboty

Dnes slaví 70. narozeniny spoluzakladatel Applu a počítačový inženýr a filantrop Stephan Gary Wozniak, známý též jako Steve Wozniak. Woz je společně se Stevem Jobsem často označován za největšího génia počítačové éry.

Steve Wozniak se narodil 11. srpna 1950 se v San Jose, Kalifornii. Firmu Apple založil spolu se svým kamarádem Stevem Jobsem v roce 1976 v jedné garáži v kalifornském Silicon Valley. Ještě před koncem 70. let sestavili svůj první počítač. Prorazili ale až s jeho novou verzí, která se stala hitem a díky které Apple na začátku 80. let úspěšně vstoupil na burzu. Tehdy se staly z Jobse a Wozniaka milionáři.

Wozniak je známý tím, že často komentuje dění ve společnosti, kterou spoluzaložil. Před lety například vyjádřil přání, aby Apple začal vyrábět iPhony s Androidem nebo varoval, že telefony s jablíčkem ve znaku ztrácejí svůj cool faktor a zaostávají za konkurencí. Známý je i jeho výrok, že z lidí se pod nadvládou robotů v budoucnu stanou domácí mazlíčci. Co říct na závěr? Snad jen, gratulujeme!

Zdroj náhledové fotografie: Francois Hoang / Unsplash

Total
0
Shares