Výměnný program Apple

Starý telefon s Androidem za nový iPhone? Apple začal škudlit a výkupní ceny jsou k smíchu

  • Apple už několik let vyměňuje staré Androidy za nové iPhony
  • Nyní výkupní ceny ale dramaticky snížil
  • Za nový iPhone tak zákazníci zaplatí víc peněz z vlastní kapsy

Apple v roce 2015 spustil ve svých kamenných obchodech Apple Store výměnný program, kterým do svých řad začal lákat zákazníky od konkurence. Od té doby platí, že pokud přinesete starý telefon s Androidem, obdržíte slevu na nový iPhone. V rámci konkurenčního boje je tato praktika naprosto normální a s podobnými nabídkami čas od času přichází třeba také Samsung.


Nepřehlédněte: Nový iPhone SE dostane modernější geny, ale Apple nemá velkou odvahu na změnu


Za starý Android nový iPhone

Ještě donedávna si noví zákazníci Applu mohli výměnou přijít na slušnou slevu. Třeba za Samsung Galaxy S21, pokud telefon měli v ucházejícím stavu, což obvykle znamená, že nemá rozbitý displej a funguje, Apple nabízel 325 dolarů, v přepočtu 7 000 korun. Za lépe vybavený S21+ pak dával dokonce 435 dolarů (9 300 korun).

S přihlédnutím k tomu, za kolik se dané smartphony běžně prodávají, tyto částky nejsou bůhvíjaké. Na druhou stranu mnozí zhýčkaní zájemci o iPhone, kteří nechtěli ztrácet čas prodejem svých Androidů po bazarech, tuto nabídku často rádi využívali. Zdali to však bude platit i v budoucnu, je dnes těžké odhadovat. Proč?

Apple začal škudlit

V uplynulých hodinách Apple totiž drasticky snížil částky ve svém výměnném programu. Když už jsme zmínili modely S21 a S21+, tak nově za ně zákazníci obdrží pouze 260 dolarů, respektive 325 dolarů. Což je 7 000 Kč v případě S21+ a pouze 5 500 Kč za Galaxy S21. U přerostlého Samsungu Galaxy Note 20 pak rozdíl činí přesně 100 dolarů, čili nějakých 2 140 Kč.

Úprava cen se však netýká jen smartphonů s operačním systémem Android, ale také starších počítačů a tabletů z vlastní stáje Applu. Například u Macbooku Air (netušíme ovšem jaké generace) byla výkupní částka zredukována dokonce o 215 dolarů, a to z 1 630 dolarů na 1 415 dolarů. Tedy z 34 880 Kč na 30 280 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Apple.

Total
4
Shares
2 komentářů
  1. Co to je za ceny? Mě nabízí za Samsung S21 ultra 5G 20 000,-Kč s tím že si koupím iPhone

  2. Tvl. Kdo by chtěl android za apple : -))
    To prostě nepochopíš:-)))

Comments are closed.