Windows 11

Stahujte vylepšený prohlížeč Microsoft Edge. Je postavený na Chromiu

  • Nové chromium jádro
  • Výkonný prohlížeč z dílny Microsoftu

Společnost Microsoft v dnešních dnech nejenže začíná distribuovat novou majoritní aktualizaci svého operačního systému Windows 10, ale začíná rozesílat i dlouho očekávanou novou verzi internetového prohlížeče Edge, založenou na jádru chromium (open-source verze Google Chrome).

Do této chvíle bylo možno vyzkoušet nový Edge jen za předpokladu, že si uživatel sám prohlížeč stáhnul. To je nyní minulostí a Microsoft nyní nasazuje automatický update svého starého Edge na nový chromium Edge.

Edge | foto: Microsoft

Výkon nového prohlížeče již od základu dává předurčit, že bude podobně rychlý jako Chrome nebo Opera, která je také založena na chromiu. Dle osobních zkušeností s novým Edge bych dokonce řekl, že je o něco málo rychlejší než oba zmiňovaní konkurenti. Nicméně si myslím, že v tuto chvíli je to spíš dáno tím, že Edge je poměrně dost ochuzen o většinu funkcí. To se však jistě v budoucnosti změní, jelikož Microsoft má s novým prohlížečem veliké plány.

Podpora Chrome Store

Velice zajímavou a ne úplně neočekávanou zprávou je to, že byla implementována podpora doplňků z Chrome Store. Za zmínku stojí určitě i režim čtení, který patří k těm povedenějším. Samozřejmostí je možnost přenosu osobních dat ze všech konkurenčních prohlížečů. Více zajímavostí můžete najít ve videu níže, nebo na stránkách microsoft.com/edge, kde si můžete nový prohlížeč stáhnout ručně.

zdroj: GSMarena

Total
0
Shares