Windows 11

Stadia chce změnit svět her. Od dnešního dne je dostupná v Česku

  • Google zpřístupňuje cloudovou herní platformu Stadia v dalších osmi evropských zemích včetně České republiky
  • Stadia uživatelům umožňuje okamžitě hrát jejich oblíbené videohry na příslušenství, které již mají doma, jako jsou notebooky, počítače, kompatibilní telefony a také různé herní ovladače
  • Díky cloudové platformě tak fanoušci her už nemusejí čekat na stahování, instalaci ani aktualizace her
  • Služba bude postupně nabíhat a všem zájemcům bude dostupná nejpozději do úterního večera

Stadia je bezplatně dostupná pro každého, kdo má vytvořený účet na GMailu. Hráči se pouze zaregistrují na Stadia.com a mohou se pustit do hraní. Ihned po registraci získají okamžitý bezplatný přístup k titulům jako Destiny 2 či Super Bomberman R Online. Služba bude uživatelům postupně nabíhat od dnešní 18. hodiny po dobu dalších zhruba čtyřiadvaceti hodin.

Všichni noví uživatelé Stadie získávají na jeden měsíc zdarma přístup ke Stadii Pro, prémiové předplacené službě, která zahrnuje množství bezplatných her. Všechny nárokované hry v rámci Stadia Pro zůstávají uživatelům k dispozici po celou dobu trvání předplatného, přičemž každý měsíc jsou v rámci této prémiové služby přidávány nové tituly. Hry, které uživatel zakoupí v rámci bezplatné verze Stadia, mu zůstávají napořád.

Měsíční předplatné verze Stadia Pro činí 259 Kč a je možné se z něho kdykoli odhlásit. Hráči si na Stadii budou moci užít i největší letošní novinky jako dlouho očekávaný Cyberpunk 2077, Doom Eternal nebo nejnovější Assasin’s Creed: Valhalla.

Seznam kompatibilních ovladačů, jimiž lze hry na Stadii ovládat, naleznete zde

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash

Total
0
Shares