Asus Rog 7 Pro Ultimate

Špičkový telefon má výkon jako běžný počítač. AnTuTu suverénně kraluje tahle nekompromisní bestie

  • AnTuTu má nového krále
  • Jde o super výkonný telefon ASUS

Jak už dávno víte, AnTuTu je dlouhá léta měřítkem hrubého výkonu mobilních telefonů a tabletů. Uživatelé si do svých zařízení mohou zdarma stáhnout jednoduchou aplikaci a po uplynutí několikaminutového testu v přehledné vizuální formě zjistí, jak výkonné jejich zařízení ve skutečnosti je. Vývojáři, kteří aplikaci vyvíjí, nedávno zveřejnili nový žebříček nejvýkonnějších chytrých telefonů. Jak to dopadlo?


Nepřehlédněte: Už jste ve vesmíru viděli žhnoucí otazník? Senzační! říkají nadšení vědci NASA


Nejvýkonnější telefon světa

Už první ROG Phone byla nekompromisní herní bestie a do určité míry také průkopník plnokrevných gamingových smartphonů. Prakticky každá další generace stanovila novou laťku v otázce výkonu a aktuální model v tomto trendu podle očekávání pokračuje.

ASUS ROG 7 Pro je aktuálně nejvýkonnějším smartphonem planety. V oblíbeném testu si připsal průměrné skóre 1 330 011 bodů, za což vděčí procesoru Snapdragon 8 Gen 2, 16 operační paměti a 512GB internímu úložišti. Na druhém místě skončila Nubia Red Magic 8 Pro+. Výsledek 1 304 757 bodů je bez nadsázky také z říše snů. S velkým odstupem se na třetím místě umístilo Xiaomi 13 Pro s výsledkem 1 280 444 bodů.

Následuje sesterský smartphone Xiaomi 13, iQOO 1 a dále Samsung Galaxy S23 Ultra, S23+ a Galaxy S23. První desítku nejvýkonnějších chytrých telefonů na světě uzavírají OnePlus 11 a Honor Magic5. Není bez zajímavosti, že všechny výše jmenované telefony používají stejný čipset, tedy Snapdragon 8 Gen 2. Rozdíly jdou tedy na vrub optimalizaci softwaru.

Asus Rog 7 Pro Ultimate
Zdroj: ASUS

Jak to AnTuTu počítá?

Za výslednou se bere vždy průměrná hodnota ze všech testů. Podmínkou pro zařazení do výsledkové listiny je nadále nejméně 500 provedených testů u daného smartphonu.

Zdroj náhledové fotografie: ASUS, zdroj: AnTuTu

Total
0
Shares