Netflix

Speciální VIP tarif na Netflixu zdarma a filmy s předstihem? Letos možná přijde řada i na vás!

  • Chcete unikátní VIP tarif na Netflixu? Pak si držte palce!
  • Služba ho letos nabídne dalším uživatelům

Zatímco dnes mají přístup k VIP tarifu, který umožňuje sledovat filmy a seriály ještě před jejich oficiálním uvedením, pouhé dva tisíce lidí, v průběhu letošního roku se vše změní a Netflix předplatné nabídne dalším uživatelům. Upozornil na to server The Wall Street Journal.


Nepřehlédněte: 50 tajných kódů Netflix: Jak najít a sledovat ty nejlepší skryté filmy o letošních Vánocích?


Netflix sbírá postřehy diváků

Na Netflixu už delší dobu působí skupina vybraných uživatelů s přednostním přístupem k obsahu. A prakticky nikdo o tom neví! Podle redaktorů deníku The Wall Street Journal služba lidi se speciálním tarifem využívá k získávání zpětné vazby.

Zpráva tvrdí, že Netflixu se tajné předplatné bohatě vyplatilo například před uvedením filmu Nedívej se nahoru (Don’t Look Up), který viděla malá skupina uživatelů a podle lidí obeznámených s touto záležitostí zástupcům Netflixu sdělila, že působí až příliš vážně.

Tvůrci snímku pak tuto zpětnou vazbu využili k tomu, aby do filmu přidali několik komediálních prvků a oslovili tak širší publikum. Připomeňme, že film se později stal velkým hitem. Na Netflixu trhal rekordy sledovanosti a měl čtyři nominace na Oscara.

Netflix
Zdroj: Tumisu / Pixabay

VIP předplatné mají využívají i někteří Češi

WSJ píše, že Netflix letos do svého VIP tarifu přidá další desítky tisíc uživatelů z celého světa. Členství je oficiálně známé jako Netflix Preview Club a je zdarma. Abyste ho mohli využívat, musíte jen podepsat dohodu o mlčenlivosti (NDA).

„Díváte se na originální filmy Netflixu ještě před jejich uvedením do kin a odpovídáte na otázky v dotazníku,“ uvedl anonymně jeden z členů. „Musíte také podepsat NDA, protože (filmy/seriály) jsou stále ve fázi finálního střihu. Dostanete speciální účet Netflixu a oni vám pošlou e-mail, kdykoli tam bude film, na který se můžete podívat. Obvykle ho musíte zhlédnout a vše zhodnotit do týdne,“ dodal.

Už to tak vypadá, že VIP členství na Netflixu je parádní věc. Člověk nejenže se podívá na filmy a seriály dřív než ostatní, ale jeho postřehy mohou někdy vést k tomu, že k divákům snímek dorazí mnohem zábavnější a pestřejší, než tvůrci původně zamýšleli.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: The Sun, The WSJ

Total
0
Shares