Google Stadia Galaxy Note 20

Špatné prodeje série Galaxy Note 20 donutily Samsung omezit produkci o třetinu

  • Série Galaxy Note 20 se oproti původním předpokladům moc dobře neprodává
  • Telefony sice mají dobrou výbavu a povedený stylus S Pen, zákazníci se ale bojí nastupující ekonomické krize

Samsung představil začátkem srpna nové vlajkové modely – Note 20 a Note 20 Ultra. Jedná se o výborně vybavené kousky, kterým nechybí nic zásadního. Ostatně i my jsme v recenzi model Ultra téměř až do nebes vychválili. Bohužel oba modely nedorazily na trh zrovna v ideální dobu, a prodeje tak nejsou nejlepší.

Parádní výbava

Novinky z řady Note 20 jsou opravdu povedenými smartphony. Nabízejí například osmijádrový Exynos 990, až 12 GB RAM, maximálně 512GB úložiště nebo naprosto nedostižné displeje, a samozřejmě nechybí také ikonické dotykové pero S Pen. Zkrátka se jedná o vlajky se vším všudy.Lidé nechtějí utrácet

Jenže telefony přišly do prodeje v nevhodný čas. Pandemie koronaviru cloumá světem a ten se pomalu blíží ekonomické krizi. Lidé tak ztratili chuť utrácet, protože nikdo dnes netuší, jak situace bude vypadat za měsíc, za půl roku nebo za rok.

Galaxy Note 20 Ultra | foto: Samsung

Výroba zpomalí o třetinu

A protože si v oblasti smartphonů se stylusem konkuruje Samsung vlastně jen sám sobě, nikdo jiný totiž mobily s dotykovým perem nevyrábí, jsou prodeje hodně za očekáváním. O nenaplněných ambicích nové řady populárních „elektronických zápisníků“ nyní píše populární jihokorejský magazín The Elec.

Podle jeho zdrojů se rozhodl Samsung snížit produkci nových Notů 20 o třetinu, výrobu by měl tedy zredukovat z 900 tisíc na 600 tisíc jednotek. Závěrem dodejme, že prodejně si příliš dobře nevede ani řada S20, která se trefila bohužel do první vlny nemoci SARS-CoV-2.

Total
1
Shares