Sony Xperia 5 IV

Sony Xperia 1 IV v plné polní! Co na japonskou krásku říkáte?

  • Japonský brand chystá novinku
  • Je to Sony Xperia 1 IV
  • Telefon bude mít skvělou výbavu

Sony je v technologickém světě stále pojmem a je jedno, že v segmentu mobilních telefonů už nemá takový zvuk nebo houfy fanoušků, kteří si kvůli novinkám mohli zpřetrhat ruce, jako tomu bylo v minulosti.

Japonská klasika

Dříve značka sypala jeden prodejní hit za druhým, nyní se drží více při zemi (nikoliv s cenou). Ale pokud ji stávající situace dává smysl a se smartphony je zisková, tak co dodat?

Buď, jak buď, stále existují lidé, kteří mají pro japonského samuraje slabost. Ano, vadí jim některé lapsy jako třeba, když vyplave na povrch, že divize fotoaparátů sabotuje tu mobilní, přitom Sony dělá špičkové kamery a není důvod toho nevyužít i v telefonech. Ale co bylo, bylo. Aktuálně už se na fórech vcelku živě debatuje o letošním vlajkovém modelu.


Nepřehlédněte: Na Rusko si kvůli Ukrajině došlápli Google, Facebook i Twitter


Sony Xperia 1 IV

Sony Xperia 1 IV, soudě podle dostupných úniků, dává tušit, že půjde ve stopách předchozí generace, tj. protáhlý poměr stran 21:9 (fakt se dobře drží), špičkový 6,5palcový LTPO OLED displej, procesor Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM, půlterabajtová paměť, stereo reproduktory a údajně i rychlé 66W nabíjení (nebude chybět ani bezdrátové a reverzní).

A? Sony Xperia 1 IV nenechá na holičkách ani uživatele, kteří nedají na analog dopustit. Správně, Japonec nevynechá ani 3,5mm audiojack. Podpora paměťových karet? Taky! Sony může být z pohledu designu dinosarus (nesouhlasím 🙂 ), ale jedno se mu musí nechat: snaží se nabízet tzv. „full package„“ a to se počítá.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Sony (ilustrační)

Total
0
Shares