Sony

Sony má pořád stejný problém. PlayStation 5 je stále nedostatkové zboží

  • Sony uvedlo PlayStation 5 předloni
  • Konzole boří celosvětové prodeje
  • Jenže se špatně shání, lepší to nebude

Pokud patříte mezi herní pařany a na konzole nedáte dopustit máte v podstatě tři možnosti: a) Nintendo, b) Sony PlayStation nebo c) Xbox od Microsoftu. Pakliže jste odvěkými fanoušky “plejka”, tak nemáte co řešit. Vlastně máte!

Bestseller PlayStation 5

Poslední generace je totiž brutálně nedostatkovým zbožím a pokud už je někde k mání, stojí většinou nekřesťanský ranec. Dlouho se šuškalo, že by se situace zvláště před loňskými Vánocemi mohla výrazně změnit, ale nakonec ani to nestačilo. The Verge informuje, že za poslední čtvrtletí Japonec sice poslal do světa celkem 3,9 milionů PS5.

S ohledem na předchozí kvartál (expedováno 3,3 milionu kusů – pozn. redakce) šlo o evidentní nárůst, přesto se s ohledem na obrovskou poptávku nedá hovořit o výrazném úspěchu.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo! Telefony Xiaomi Redmi v Česku získávají nadstavbu MIUI 13


PlayStation 5
PlayStation 5 (Zdroj: oficiální tisková zpráva Sony)

Tím spíš, že za celý minulý rok se prodalo 17,3 milionů PS5, což je o více jak 3 miliony méně než v případě PlayStationu 4 ve stejném sledovaném období od uvedení na trh. Sony si zdánlivě může mnout ruce, protože podnik má situaci navzdory skvělá čísla.

Sony stále nevyrábí dost

Pokud se však podíváme blíže, není to tak docela pravda. Tržby herní divize zaznamenaly menší 8% meziroční propad na 7,09 miliardy amerických dolarů. Na druhou stranu (a to je ten důvod) vzrostl provozní zisk o 12,1 % na 810 milionů dolarů.

Sony prý tento problém aktivně řeší, dokonce úplně překopalo výrobní plány. Je otázkou, jak to nakonec celé dopadne. Japonec zpočátku opravdu neuvěřitelně podcenil poptávku, což globální pandemická situace ještě umocnila.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva Sony

Total
0
Shares