Elektromobil Tesla

Šok! Elektromobil Tesla nečekaně zastavil a začal hořet. Uvězněný řidič se zachránil vykopnutím okna

  • Měla to být běžná cesta po městě jako každý den
  • Ale nakonec byl muž rád, že se dostal se zdravou kůží ven
  • Hořící elektromobil Tesla ho mohl připravit o život

V ohnivé peklo a boj o život se změnila cesta řidiče Jamila Juthy autem po kanadském Vancouveru. Jeho elektromobil Tesla Model Y 2021 zničehonic zastavil, zamkl ho uvnitř a začal hořet. Asi nemusíme dodávat, že následoval boj o život, naštěstí se šťastným koncem.


Nepřehlédněte: Takhle snadno jde ukrást elektromobil Tesla. Stačí 10 sekund a přijdete o auto


Automobil Tesla uvěznil řidiče uvnitř

Měla to být běžná cesta po městě jako každý den, ale nakonec byl muž rád, že se dostal se zdravou kůží ven. Hořící auto není nic až tak výjimečného, to, čeho byli svědky kolemjdoucí ve Vancouveru, ale rozhodně nevidíte každý den.

Podle stanice CTV News Jutha cestoval směrem k Mountain Highway v severním Vancouveru, když jeho automobil Tesla Model Y náhle ztratil veškerou energii, což způsobilo zastavení vozu. Infotainment vozidla opakovaně hlásil chybu a auto bylo totálně bez šťávy, píše server TweakTown.

Zachránil se vykopnutím okna

Do interiéru vozidla se po chvíli začal valit kouř a Jutha začal panikařit. Věděl totiž, že mu jde o život. Ve spěchu vykopl okénko u řidiče a vylezl ven na ulici. Poté jeho Tesla začala hořet. „Dveře se neotevřely. Okna nešla stáhnout dolů,“ řekl (ne)šťastný řidič a dodal: „Najednou se mi auto prostě vypnulo, infotainment jen stále hlásil error error error a najednou se z baterie začalo kouřit. Věděl jsem, že se z toho auta potřebuji co nejrychleji dostat ven.“

Závěrem Jutha dodal, že zbytečně zpanikařil. Každý elektrický automobil značky Tesla je totiž pro podobné případy vybaven i možností dveře otevřít mechanicky. Stačilo jen nahmatat tlačítko. Jenže vzpomeňte si na to, když vám auto začne hořet pod nohama…

Zdroj náhledové fotografie: Vlad Tchompalov / Unsplash

Total
0
Shares