Snapdragon 8 Gen 1

Snapdragon 898 bude naprosto bestiální procesor

  • Qualcomm aktuálně maká na dalším vlajkovém čipsetu
  • Procesor Snapdragon 898 bude pekelně rychlý
  • Přinášíme vám první ucelený přehled

Snapdragon 898 (finální označení v tuto chvíli ještě není jisté) bude přímým nástupcem letošního vlajkového procesoru Snapdragon 888+. Novinka by měla být postavena na 4nm procesu a o její výrobu se postará polovodičový tchajwanský gigant TSMC. Čipset by měl disponovat celou řadou pokročilých algoritmů a funkcí.

Snapdragon 898 – Rychlý jako žíznivá čára

Nový Snapdragon bude vycházet z architektury ARM Cortex v9 s jádry Kryo 780, grafikou Adreno 730 a neurální jednotkou Spectra 680 ISP. S tím souvisí i implementace modemu X65 5G, který bude až o 25 % rychlejší než jeho předchůdce.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S22 přijde do Česka se Snapdragonem, známe specifikace


Další vlajkový Snapdragon na oboru
Další vlajkový Snapdragon na oboru | foto: Qualcomm

Qualcomm po testování potvrdil, že maximální dosažený download může být až 10 Gbps. Z dostupné šuškandy je také evidentní, že Snapdragon 898 by měl být také o jednu pětinu úspornější.

První specifikace vypadají slibně

Ohledně počtu jader stále panují nejasnosti, ale populární server GSMArena s odvoláním na známého tipéra, který si říká Ice Universe, uvádí následující: čipset bude znovu osmijádrový složený z Cortex-X2 s maximálním taktem 3,09 GHz, trojicí jader Cortex-A710 a čtyřmi Cortex-A510.

Total
0
Shares