Snapdragon 8 Gen 1+

Snapdragon 8 Gen 2 konečně dostane funkci, kterou už konkurence dávno umí

  • Qualcomm patří mezi lídry na trhu
  • Příští generace procesorů dostane bonus
  • Snapdragon 8 Gen 2 s podporou AV1

Qualcomm patří na mezi globální giganty, až už jde o mobilní procesory nebo bezdrátová telekomunikační zařízení a další přidružené technologie. Pokud zůstaneme pouze na poli čipsetů, s jistotou se dá konstatovat, že ty Američan opravdu umí.

Snapdragon 8 Gen 2

Tu a tam se sice objeví nějaká ta kauza, ale celkovou optikou produkuje špičková, výkonná zařízení s obřím grafickým výkonem. Aktuálně je značka internetem vláčena kvůli problémům v souvislosti s přehříváním procesorů Snapdragon 888 a Snapdragon 8 Gen 1.

Zdá se, že jsme se svědky časů, kdy je pokročilé chlazení v mobilních telefonech nutnost. Nebo je chyba někde jinde? Nicméně, zpátky k tématu. To, že je v chystání Snapdragon 8 Gen 2, patrně tušíte.


Nepřehlédněte: TEST: Je výkonnější Samsung Galaxy S22 Ultra nebo iPhone 13 Pro Max?


Snapdragon 8 Gen 1
Snapdragon 8 Gen 1, ilustrační (Zdroj: Qualcomm)

Nebude chybět AV1

Vyšší kmitočet a další věci s tím spojené ponechme stranou a soustřeďme se na jednu důležitou změnu, kterou novinka přinese. Jak avizuje Android Authority, a odvolává se na info z první ruky, tento procesor bude podporovat AV1 video kodek, jenž je ve srovnání se standardy HEVC nebo H.264 efektivnější.

Jen pro zajímavost: Samsung i MediaTek už jej stihli implementovat vloni. Tento krok Qualcommu je  s ohledem na situaci na trhu (na AV1 přechází spousta streamovacích platforem nebo to mají brzy v plánu) vlastně naprosto logický.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva společnosti Qualcomm (ilustrační)

Total
0
Shares