Očkování proti COVID-19

SMS k očkování třetí dávkou proti covidu-19 dostanou Češi automaticky

  • Zdravotníci se chystají na třetí dávku proti koronaviru
  • Esemesky lidem začnou chodit od 20. září
  • Ti mohou zajít k praktikovi, nebo si zarezervovat termín jako předtím
  • Očkování proti koronaviru v České republice je dobrovolné

Podle sdělení ministerstva zdravotnictví lidem, kterých se týká očkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19, začnou chodit SMS zprávy od 20. září, tedy ve stejný den, jako se začne očkovat.


Nepřehlédněte: Aplikace Tečka: stáhněte si do svého mobilu Covid pas EU


Začíná třetí vlna očkování

Lidé se mohou ke třetí dávce registrovat stejně jako k předchozím dvěma. Nyní ovšem na adrese ceskoockuje.cz. Podpůrné očkování se původně mělo týkat všech lidí nad 65 let, kteří mají první dvě dávky. Nakonec ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že třetí může dostat každý, u koho uplynulo osm měsíců od podání druhé dávky, bez ohledu na věk či zdravotní stav.

Na očkování třetí dávkou vakcíny proti Covidu-19 se tak může zaregistrovat ten, kdo druhou vakcínu dostal teoreticky 20. ledna. Dosud třetí dávku vakcíny proti koronaviru v Česku dostalo pouze několik málo lidí z rizikových skupin po transplantacích. Očkuje se vakcínami na bázi mRNA (Moderna a Pfizer) a Přeočkování mohou podstoupit i ti, kteří byli v minulosti očkovaní látkami OD AstraZeneca a Johnson&Johnson.

K 11. září bylo v České republice alespoň jednou dávkou naočkovaných 6 milionů lidí. Aplikaci Tečka, kterou snadno prokážete potvrzení o očkování, testu nebo prodělání nemoci, si už stáhlo již více než 3 miliony lidí. Každý týden ji aktivně použije více než třetina uživatelů. Nadále zůstává v platnosti, že očkování proti koronaviru v České republice je dobrovolné.

Total
1
Shares