Samsung Exynos 2300

Smartphonům kraluje s náskokem Samsung. Jak jsou na tom Apple a Xiaomi?

  • Canalys zveřejnil výsledky za Q1/2022
  • Samsung nadále kraluje trhu s mobily
  • Zbylá místa obsadili staří známí

Experti z agentury Canalys zveřejnili nejnovější čísla za 1. čtvrtletí letošního roku. Kdo je optikou prodejů na globálním trhu jasnou jedničkou nemá smysl řešit, ostatně, to je patrné i z nadpisu. Jihokorejský Samsung stále kraluje s celkovým podílem 24 procent a meziročním 2% nárůstem.

Samsung je jedničkou

Na druhém místě s menším odstupem skončil americký Apple. Tomu patří 18 procent a meziročně si polepšil o 3 %. A kdo je trojkou? Nejspíš jste to tušili. Samozřejmě, že Xiaomi.


Nepřehlédněte: Chcete levnější Netflix? Je to v plánu, ale líbit se vám to nebude


Apple iPhone
ilustrační (Zdroj: Jeremy Beznager, Unsplash)

To si oproti loňsku o jedno procento pohoršilo na konečných 13 %. Za ním figurují konkurenční značky jako je například Oppo nebo Vivo. Zbylých 27 % trhu si nárokují všichni ostatní (Sony + Asus + Realme + Redmi + Poco atd.).

Prodeje nejsou optimální

Canalys také v reportu potvrzuje, že současná situace na mobilním trhu není rozhodně růžová. Výrobcům do prodejů hodil pomyslné vidle nejen covid, ale i nedávný nedostatek čipů stejně jako válka na Ukrajině.

Odborníci však mají za to, že by se to mohlo již brzy obrátit k lepšímu. Momentálně je těžké cokoliv předjímat. Uvidíme, jaké budou výsledky za právě probíhající druhý kvartál.

Zdroj náhledové fotografie: Anh Nhat, Unsplash (ilustrační)

Total
2
Shares