Skládací iPhone

Skládací iPhone už v roce 2026? Z ceny si prý všichni sednou na zadek

  • iPhone skládací budoucnosti neunikne
  • Ale možná bude šíleně drahý, předpovídají analytici

Smartphony se skládací konstrukcí jsou cestou, jak uživatelům dopřát rozměrný displej při zachování kompaktních rozměrů. Řada výrobců takový telefon již představila. Vzpomeňme Samsung, Motorolu nebo OnePlus. Apple zatím vyčkává, i když spekulace o tom, že chystá mobil s ohebným displejem, kolují po internetu roky.


Nepřehlédněte: Astronomové NASA objevili novou super-Zemi. Planeta by mohla být obyvatelná, říkají


iPhone, který budeme skládat?

Skládací telefony reprezentují – slovy firem – inovativní přístup, jak na mobilních zařízeních konzumovat obsah. Značek, které takovou alternativu nabízí, je poměrně dost a další na své ohebné prvotině pracují. Jediný, kdo se drží tak trochu stranou, je Apple.

Ten nic takového zatím nepotvrdil, ani nevyvrátil. Různé úniky však prozrazují, že se vývojem skládacího iPhonu přece jen zabývá. Podle respektovaného analytika Ming-Čch’ Kchua, který se mýlí jen málokdy, Apple telefon se skládací konstrukcí skutečně vyvíjí. Letos se ho ale nedočkáme. K oficiálnímu představení nového zařízení má dojít v roce 2026. A tady to teprve začíná být zajímavé.

Již v roce 2022 analytická společnost CCS Insight předpověděla, že Apple začne brzy experimentovat se skládací technologií, ale naznačila, že svět možná nespatří skládací iPhone. Místo toho predikovala, že pravděpodobnější bude skládací tablet.

Šéf společnosti CCS Insight Ben Wood v rozhovoru pro stanici CNBC řekl: „V tuto chvíli nemá pro Apple smysl vyrábět skládací iPhone. Myslíme si, že se tomuto trendu vyhne a pravděpodobně se vrhne na skládací iPad. „Skládací iPhone by byl pro firmu riskantním produktem. Musel by být neuvěřitelně drahý, aby nekanibalizoval standardní iPhony,“ dodal.

Drahá sranda

Epert dále naznačil, že skládací iPhone by musel stát někde kolem 2 000 dolarů, tedy zhruba 50 tisíc korun, a podotkl, že pokud by se objevily nějaké technické a konstrukční problémy, Apple by čelil drtivé kritice.

Přestože k vydání telefonu, který netrpělivě vyhlíží celý svět, stále nejsme ani o krok blíž, Ming-Čch’ Kchuo alespoň připomněl, že se možná něco opravdu chystá.

Chcete perličku na závěr? Apple už jeden ohebný iPhone před lety uvedl! Pamatujete na iPhone 6 Plus, který se svým majitelům ohýbal v kapse při nošení a nešlo o žádnou funkci?

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash zdroj: AppleInsider, Metro

Total
0
Shares