eRouška

SIM s neomezenými daty pro školáky se rozebraly během jednoho dne. T-Mobile proto přihodí další

  • 10 000 SIM karet s neomezenými daty pro školáky zmizelo během jednoho dne
  • Operátor jejich počet proto nově navyšuje na 20 000

V reakci na oznámení vlády o prodloužení uzavření škol kvůli pandemii COVID-19 operátor minulý čtvrtek, 29. října, oznámil, že 10 000 žáků dostane neomezená data na 3 měsíce zdarma. Lavina zájmu ze všech částí republiky ovšem výrazně překročila dostupný počet SIM karet, který byl vyčerpán během necelých dvou dnů.

Operátor se proto nyní rozhodl navýšit svou pomoc základním školám na 20 000 SIM karet s neomezenými daty pro žáky, kteří se nemohou účastnit online výuky a jejich rodiny jsou v tíživé finanční situaci.

Ministr Plaga rozhodnutí T-Mobile uvítal

„T-Mobile poté, co minulý týden poskytl školám a školákům 10 tisíc datových SIM karet, jich tento týden školákům rozdá dalších 10 tisíc. Společně s 1,3 mld. Kč na vybavení od MŠMT ČR se nám daří zlepšovat podmínky distanční výuky,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, který zároveň pomoc T-Mobile označil za skvělý příklad společenské odpovědnosti v praxi.

Jaký je postup?

Zástupci základních škol mohou společnost T-Mobile od minulého týdne kontaktovat na e-mailové adrese skoly@t-mobile.cz, která byla zřízena speciálně pro tuto příležitost. Operátor každé škole, která o pomoc požádá, přidělí maximálně 20 SIM karet spolu s přístupem na speciální microsite a unikátním kódem.

O rozdělení neomezených dat mezi potřebné rodiny žáků rozhodnou ředitelé škol. Rodiče dětí, kteří od své školy obdrží unikátní kód a nárok na neomezená data, na tomto místě najdou všechny potřebné informace a uskuteční jak objednávku, tak samotnou aktivaci SIM karty.

 

Total
1
Shares