Pražské metro

Signál LTE v metru je nově na Palmovce, Staroměstské a Florenci

  • Signálem byly nově pokryty tři stanice
  • LTE sítí je nyní pokryto 25 stanic pražského metra

Mobilní a datové služby ve standardu LTE mohou cestující využívat už v 25 stanicích pražského metra. Signálem byly nově pokryty stanice Florenc B a Palmovka na trase B a stanice Staroměstská na trase A, jakož i přilehlé tunely. Do stanice Malostranská se signál LTE rozšíří v průběhu příštího týdne a v první polovině července také do dalších tří stanic.

Díky pokrytí dalších tří stanic pražského metra vysokorychlostní sítí LTE mohou cestující využívat mobilní či datové služby v nejvyšší kvalitě nově v celých úsecích od Florence na Palmovku na trati B a od Staroměstské po Muzeum na trase A.

Příští týden k tomu přibyde stanice Malostranská, a v první polovině července plánuje DPP společně s konsorciem operátorů pokrýt i stanice Hradčanská a Dejvická. Díky tomu budou mobilní či datové služby ve standardu LTE k dispozici v celém úseku trasy A od Nemocnice Motol po Muzeum.

Letos už bylo signálem pokryto devět stanic

Letos DPP s konsorciem operátorů pokryl sítí LTE devět stanic metra a přilehlých tunelů. Na konci března dvě stanice: Křižíkova – Invalidovna, o měsíc později další dvojici Můstek – Muzeum. Na začátku června přibyl signál LTE ve stanicích Anděl a Smíchovské nádraží a v těchto dnech Florenc B, Palmovka a Staroměstská.

Jako první dostaly signál LTE stanice na novém úseku metra A mezi Bořislavkou a Nemocnicí Motol v roce 2015. V roce 2018 se síť LTE rozšířila na trasu C v úseku od Muzea po Roztyly a loni v září o další 4 stanice mezi Muzeem a Nádražím Holešovice.

zdroj: dpp

Total
1
Shares