iPhone

Šetřivý Apple: nabíječku a sluchátka nedá ani ke starším iPhonům

  • Chcete neošizené balení starších iPhonu?
  • Máte asi poslední možnost

Ještě před pár lety se mezi sebou výrobci předháněli, kdo uživatelům v balení nabídne více výbavy. Postupem času ji ale začaly jednotlivé podniky pomalu osekávat. Nejnověji se rozhodla radikálně omezit množství dodávaného příslušenství společnost Apple, která případným zájemcům o nové iPhony 12 dopřeje vskutku ekologické balení.

Apple šetří životní prostředí a snižuje elektroodpad

Jak se několik měsíců spekulovalo, tak nové iPhony s číslovkou 12 dorazily na trh se značně osekanou výbavou. Na rozdíl od všech předchůdců s logem nakousnutého jablka zákazníci vůbec poprvé v balení nenaleznou nabíječku a sluchátka. V kartónové krabičce naleznou pouze sponku na vyjmutí šuplíku pro SIM kartu a USB kabel.

Málokdo ovšem ví, že nová firemní politika Applu se vztahuje nově i ke všem dříve vydaným iPhonům. To znamená jedniné – až se vyprodají starší iPhony, které mají stále tuzemští prodejci skladem, a do obchodů dorazí nová várka telefonů, budou se zákazníci muset spokojit s netradičním balením.

Žádná láce

Přitom cena originálního příslušenství Apple k iPhonům nestojí málo. Za originální USB-C nabíječku si výrobce účtuje 590 Kč. Za sluchátka pak zaplatíte stejnou cenu. Pokud tedy plánujete nákup iPhonů 11, iPhonu Xr nebo SE, dlouho neváhejte.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

Total
1
Shares