Samsung Galaxy S23

Samsung zrazuje lidi od používání neoriginálního příslušenství. Prý může poničit Galaxy S23

  • Může neoriginální příslušenství poškodit telefon?
  • V Samsungu jsou o tom stoprocentně přesvědčeni 

Pokud jste si nedávno pořídili nový nablýskaný Galaxy S23 a chcete ho ochránit před poškozením, bude pro vás možná nejlepší koupit si oficiální příslušenství než levné náhražky. To je nejnovější rada společnosti Samsung, která varuje, že používání pouzder a ochranných krytů od neautorizovaných prodejců může způsobit více škody než užitku.


Nepřehlédněte: Pokud oklamete umělou inteligenci, vygeneruje vám licenční klíč pro Windows zdarma. Je to hračka


Samsung: Používejte jen originální příslušenství

Podle nové zprávy, která byla zveřejněna na komunitní stránce společnosti Samsung, může použití ochranných krytů na objektiv zadního fotoaparátu způsobit poškrábání a dokonce i zničit fotoaparát prachem nebo vlhkostí.

„Buďte opatrní při nasazování a používání neoriginálního příslušenství na Galaxy S23 a jeho fotoaparát,“ uvedla společnost Samsung v příspěvku.

„Připevnění neoriginálního příslušenství k fotoaparátu (ochranné sklo) může způsobit, že se kolem fotoaparátu díky příslušenství zachytí vlhkost nebo cizí předměty (tvrdé částečky). Neoriginální příslušenství fotoaparátu se podobá cizím předmětům před objektivem fotoaparátu, takže může dojít ke snížení kvality fotografií a videa nebo k rozostření v důsledku chyby (ne)rozpoznání vzdálenosti.“

A nejde jen o ochranné sklíčka na čočky fotoaparátu, protože Samsung dále uvádí, že pouzdra třetích stran mohou mít vážný dopad na kondici a uživatelský zážitek z používání telefonu.

Samsung Galaxy
Zdroj: SCREEN POST / Unsplash

Hrozí poškození fotoaparátu a zakrytí mikrofonu

Všechny smartphony řady S23, tedy S23, S23 Plus a S23 Ultra, mají ve spodní části fotoaparátu otvor pro mikrofon, který pomáhá přenosu zvuku při volání a nahrávání videa.

Společnost Samsung však uvádí, že při použití neoriginálního příslušenství může dojít k zakrytí oblasti mikrofonu. To může mít za následek, že vás při hovoru bude protistrana špatně slyšet.

„Samsung Electronics nedoporučuje nákup neoriginálního příslušenství. Pro bezpečné používání našich výrobků doporučujeme používat vždy jen originální příslušenství.“

Vtip je v tom, že originální příslušenství od Samsungu je pořádně drahé. Zatímco pouzdro od jiného výrobce stojí pár set korun, podobný kryt se stejnou funkčností od korejského brandu přijde často na více než tisíc korun. Snaze uživatelů ušetřit se proto nemůže nikdo divit, ani samotný Samsung.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: The Mirror

Total
0
Shares