Samsung Galaxy Watch4

Samsung vylepšuje chytré hodinky Galaxy Watch4. Na cestě je aktualizace, která vše změní

  • Na chytré hodinky Galaxy Watch4 míří klíčová aktualizace
  • Rozhraní One UI Watch4.5 přinese velké množství novinek a vylepšení

Majitelé chytrých hodinek řady Galaxy Watch4 brzy získají uživatelské rozhraní One UI Watch4.5. Nejnovější aktualizace nabídne mimo jiné lepší možnosti vkládání textu, snadnější volání a celou řadu nových intuitivních funkcí.


Nepřehlédněte: Mimozemšťané se nás snaží kontaktovat, ale jejich úsilí je kolosální ztrátou času, říkají vědci


Samsung One UI Watch4.5 je na cestě

Jednou z hlavních změn, které uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 přinese, je plnohodnotná dotyková klávesnice QWERTY. Lze ji využít například při vyhledávání nebo při odpovídání na textové zprávy nebo e-maily, součástí výbavy je i funkce Swipe pro snadnější automatické vkládání textu.

Komunikace prostřednictvím hodinek tedy bude ještě snazší než u předchozích verzí systému. Dosavadní způsoby vkládání (např. hlasem) samozřejmě zůstávají funkční, takže si člověk může vybrat a měnit způsob klidně i během vkládání jediného textu. Můžete tedy začít například diktovat a následně přejít na psaní na klávesnici, třeba kvůli většímu soukromí.

Galaxy Watch4
Galaxy Watch4 | FONETECH

Vylepšený uživatelský zážitek

Kromě toho nejnovější uživatelské rozhraní podporuje systém duálních SIM karet, což výrazně vylepšuje možnosti telefonování přímo pomocí hodinek. Uživatelé si na telefonu zvolí preferovanou SIM kartu a hodinky se s ní automaticky synchronizují. Na displeji se pak zobrazí, jakou kartu hodinky zrovna používají.

Pokud v nastavení telefonu zvolíte variantu „Vždy se zeptat“, můžete si pokaždé vybrat, jakou kartu mají hodinky využít. To se hodí třeba v případech, kdy chcete někomu zavolat, ale nechcete, aby se mu na telefonu zobrazilo vaše osobní číslo. Prostě si vyberete, kterou z karet SIM1 nebo SIM2 využít.

Propracovanější ciferník

V Samsungu nezapomněli ani na víc možností při personalizaci ciferníku. Zevnějšek hodinek tak budete moci ještě více přizpůsobit třeba aktuálnímu oblečení. Majitelé hodinek se sníženou schopností rozeznávat barvy si pak budou moci na ciferníku nastavit odstíny podle libosti tak, aby grafické prvky viděli co nejlíp. Lze také zvýraznit kontrast kvůli čitelnějšímu písmu. Mezi další funkce k usnadnění viditelnosti patří možnost snížit průhlednost grafických prvků či odstranit animace. Uživatelé s poruchami sluchu zase mohou snadno nastavit vyvážení stereo zvuku mezi levým a pravým kanálem na sluchátkách s Bluetooth.


Nepřehlédněte: Každý třetí Čech má ve svém mobilu citlivé fotografie, polovina lidí nepoužívá antivir


Kromě toho můžou uživatelé nastavit, jak dlouho zůstanou na displeji zobrazené různé dočasné ovládací či jiné prvky (např. ovládání hlasitosti nebo notifikace). Tlačítko návratu na základní obrazovku je nově možné nastavit tak, aby se s jeho pomocí přepínaly nejčastěji používané funkce. Ke všem nastavením se přitom uživatelé s tělesným postižením dostanou z jediného menu, takže nemusí procházet nabídku celou.

Pořádná porce vylepšení

Celkově tedy nové uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 přináší opravdu hodně nového – plnohodnotnou klávesnici QWERTY, víc možností při telefonování a celou řadu nových funkcí mj. pro uživatele se speciálními potřebami. Nové uživatelské rozhraní bude k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku a nabídne i další funkce, o nichž se bližší informace zatím připravují.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsungu, zdroj: Samsung, PocketNow

Total
0
Shares