Galaxy Fold

Samsung vykázal skvělé hospodářské výsledky. Pomohly americké sankce proti Huawei

  • Samsungu se daří i v době koronaviru
  • Zájem o mobily je rekordní

Společnost Samsung zvýšila ve třetím čtvrtletí meziročně provozní zisk zhruba o 59 procent na 12,35 bilionu wonů, v přepočtu asi 255 miliard korun. To je nejlepší výsledek za poslední za dva roky. Přispěl k němu hlavně zájem o chytré telefony.

Tržby firma ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila o osm procent na 66,96 bilionu wonů (1,38 bilionu korun). Čistý zisk vykázal nárůst o 49 procent na 9,36 bilionů wonů, zatímco divize chytrých telefonů měla zisk 4,45 bilionu wonů.

Samsungu se daří na úkor Huawei

Nárůst prodeje chytrých telefonů téměř o 50 procent podle analytiků patrně odráží podíl Samsungu na trhu po dopadu amerických sankcí na čínského konkurenta Huawei.

Zisk divize čipů za uplynulý kvartál meziročně vzrostl o 82 procent na 5,54 bilionu wonů. Zásoby, které si před zavedením amerických sankcí vytvářela společnost Huawei, a vyšší prodej chytrých telefonů nižší a střední třídy kompenzovaly slabou poptávku po čipech určených do serverů.

Naděje vkládá do Galaxy S20 FE

Společnost Samsung aktuálně láká například na modelovou řadu Galaxy Note 20 a hlavně chytrý telefon Galaxy S20 FE (Fan Edition), který nabízí dobrý poměr cena výkon.

Total
0
Shares