Samsung vs. Čína

Samsung si došlápne na Čínu. 108 Mpx brzy i ve střední třídě

  • Samsung na trhu nemá neochvějnou pozici
  • Dotírá na něj nejen čím dál dravější Xiaomi
  • Brand se chystá k velmi radikální kroku

Samsung dlouhodobě patří k lídrům na mobilním trhu. Je však stále tím dominantním hráčem? Toť otázka! Poslední dobou mu na paty nešlape pouze Apple, ale i Xiaomi. Čínská štika mu dýchá za krk z čím dál větší blízkosti. Jihokorejský podnik si je toho samozřejmě dobře vědom a hodlá udělat ve střední třídě pořádný vítr.

Samsung: 108 Mpx “všude”

Je v podstatě veřejným tajemstvím, že už v příštím roce budou mít i cenově dostupnější smartphony foťáky s optickou stabilizací obrazu. To samo sebou v redakci kvitujeme a je jen dobře, že OIS nebude pouze výsadou nejvybavenějších modelů, jak tomu bylo zvláště v tomto roce. Aby toho ale nebylo málo, Korejec plánuje ještě jednu velkou změnu.


Nepřehlédněte: Samsung to dokázal! Přelomový 200Mpx foťák pro mobily je venku


Populární Áčka od Samsungu
Populární Áčka od korejského výrobce

Chystaný telefon Galaxy A73 totiž bude první vlaštovkou populární “Áčkové” řady, která dostane 108 Mpx snímač. A nepůjde o nic menšího než objektiv ISOCELL HM2 1/1.52″, s 0.7µm pixely s clonou f/1.75. Ten jsme mimochodem naposledy viděli u horkých novinek Xiaomi 11T a 11T Pro.

Dravé čínské značky

To znamená jediné: Samsung  bere čínskou konkurenci smrtelně vážně a bedlivě ji sleduje. Doby, kdy na ni z bezpečné vzdálenosti pomrkával, jsou pryč a podnik musí šlápnout do plných.

Total
1
Shares