Samsung, fotoaparát

Samsung terčem obřího hackerského útoku! Kyberzločinci se dostali k uživatelským datům

  • Samsung znovu napadli hackeři
  • Ukradli uživatelská data, přiznala firma

Společnost Samsung se opět stala terčem masivního hackerského útoku. Situace je o to vážnější, že se kybernetickým zločincům podařilo dostat k uživatelským datům. Vyplývá to ze zprávy technologického serveru Techoutlook.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop nově i pro nevidomé! Vědci zhudebnili úchvatné scenérie mlhoviny Carina


Samsung by měl zapracovat na zabezpečení

Neznámí hackeři pronikli do serverů jihokorejské firmy Samsung a ukradli uživatelská data a další cenné informace. V pátek známý výrobce rozeslal uživatelům e-mail s vysvětlením, že se třetí straně podařilo obejít bezpečnostní opatření společnosti. Firma ve zprávě zároveň potvrdila, že došlo ke kompromitaci dat amerických zákazníků.

Hackeři se dostali k osobním údajům jako jsou jména, kontaktní a demografické informace, data narození a informacím o registracích produktů. Samsung uklidňuje, že se kyberzločinci nezmocnili čísel kreditních a debetních karet. Není nicméně jasné, kolik klientů bylo útokem postiženo, kdo za hackem stojí a proč společnosti trvalo téměř měsíc, než o všem informovala.

telefon, telemarketing
Zdroj: Hassan Ouajbir / Unsplash

Hackeři jsou při chuti

Po půl roce jde o další úspěšný hackerský útok na počítačovou infrastrukturu Samsungu. V březnu korejský výrobce oznámil, že interní data, včetně zdrojových kódu souvisejících s populárními smartphony Galaxy, unikla v důsledku útoku provedeného ruským vyděračským gangem LAPSUS$.

Tito kyberzločinci jsou známí tím, že po poškozených firmách požadují výkupné, které nikdy není zrovna malé. Když jim společnost odmítne zaplatit, data nahrají na internet. Přesně to se stalo s daty Samsungu, hackeři odcizené soubory po několika dnech zveřejnili na torrentech.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Techoutlook

Total
0
Shares