SmartThings

Samsung SmartThings Find najde snadno a rychle zařízení Galaxy

  • SmartThings Find najde vaše ztracené zařízení
  • Služba využívá technologie ultra-wideband a Bluetooth Low Energy
  • Speciální funkce Search Nearby staví na technologii rozšířené reality

Samsung představil novou službu SmartThings Find, která umožňuje snadno a rychle najít chytré telefony, tablety, chytré hodinky či sluchátka z řady Galaxy. Systém využívá k vyhledávání technologie Bluetooth Low Energy (BLE) a ultra-wideband (UWB).

„Díky využití nejnovějších technologií Bluetooth LE a UWB zbavuje služba SmartThings Find uživatele stresu při hledání ztracených přístrojů Galaxy,“ říká Jaeyeon Jung, viceprezident a vedoucí týmu pro vývoj SmartThings v divizi mobilních komunikací Samsung Electronics. „Nalezení přístrojů pomáhá zvuková signalizace, ale také mapy, a dokonce rozšířená realita neboli AR.“

Jak snáze najít více zařízení

Upadl vám telefon Galaxy Note 20 Ultra za gauč? Nevzpomínáte si, kde mohou být sluchátka Galaxy Buds Live? Nebo jste si uklidili hodinky Galaxy Watch 3 tak dobře, že je prostě nemůžete najít? SmartThings Find je najde za vás, stačí si nainstalovat aplikaci a zaregistrovat se.

Systém najde zařízení i v offline režimu

Díky službě SmartThings Find lze snadno najít ztracené zařízení, i když je v offline režim. Uživatelé totiž mohou využít svůj telefon nebo tablet Galaxy k tomu, aby tyto přístroje pomohly lokalizovat ztracená zařízení jiných lidí. Když se přístroj nachází v offline režimu 30 minut, vyšle pomocí Bluetooth LE signál, který dokáže zachytit libovolný telefon nebo tablet v blízkosti. Pokud v aplikaci SmartThings označíte své zařízení za ztracené, mohou ho tyto přístroje jiných majitelů lokalizovat zaslat jeho polohu na server služby, která vám o tom pošle upozornění. Veškerá data používaná v systému jsou šifrovaná a bezpečně chráněná, takže se o poloze zařízení nedozví nikdo jiný než jeho majitel.

Jak najít zařízení Galaxy rychleji s jasným určením polohy

Když ztratíte svůj přístroj, prostě jen na chytrém telefonu nebo tabletu otevřete aplikaci SmartThings Find a vyberete zařízení, které chcete lokalizovat. Pak se na displeji zobrazí poloha ztraceného přístroje na mapě. Když se k němu přiblížíte na dostatečně malou vzdálenost, můžete ho „prozvonit“ nebo ho lokalizovat pomocí speciální funkce Search Nearby využívající technologii rozšířené reality (AR). Na displeji se v takovém případě objeví barevná grafika a sytost odstínů roste, když se ke ztracenému zařízení blížíte.

Dostupnost

K dnešnímu dni je služba k dispozici po celém světě prostřednictvím softwarové aktualizace aplikace SmartThings pro telefony a tablety Galaxy s operačním systémem Android 8 či novějším. Po aktualizaci budou moci uživatelé spustit službu SmartThings Find klepnutím na banner u dolního okraje základní obrazovky aplikace.

Total
1
Shares