Samsung představil monitor Odyssey G5 a pořádá přelomový evropský turnaj v e-sportu

  • Samsung představil herní monitor Odyssey G5
  • Nabízí špičkové parametry včetně 144Hz odezvy a zakřivení 1000R
  • Česká cena je 7 990 Kč

Společnost Samsung ohlašuje pořádání vlastního turnaje v e-sportech. Hodlá tak oslavit nástup nové špičkové řady herních monitorů Odyssey. Turnaj, nazvaný podle značky monitorů Odyssey League, je otevřený nejlepším evropským hráčům PUBG. Ti dostanou šanci vyhrát některou z cen v celkové hodnotě 25 tisíc eur, v přepočtu asi 675 tisíc korun.

Špičkové specifikace

Řada herních monitorů Odyssey se představila v lednu 2020 na veletrhu CES s modely G7 a G9, a nyní přichází s cenově nejdostupnějším typem G5. Ten je určený pro náročné hráče a má vynikající parametry – bleskovou odezvu 1 ms, špičkovou obnovovací frekvenci 144 Hz, technologii AMD FreeSync Premium a výtečný VA panel s rozlišením QHD neboli 2 560 × 1 440 bodů. Velkou předností je i moderní zakřivená konstrukce 1000R. Doporučená cena pro tuzemský trh je stanovena na 7 990 Kč.

Odyssey G5 | foto: SamsungOdyssey G5

Registrace už byly spuštěny

Registrace pro turnaj Odyssey League se spustily minulý týden, v rámci programu proběhnou národní kvalifikace i vyřazovací kola ve 12 evropských regionech. Tato fáze proběhne od 12. září do 29. listopadu, přičemž vítězný tým národního CZ/SK kola vyhraje 4x 27palcový monitor Odyssey G7. Nejlepší hráči z každého regionu pak postoupí do celoevropského finále, které se bude konat 5. až 6. prosince.

Total
254
Shares