Samsung pracuje na originálním smartphonu, umí otáčet fotoaparátem

  • Samsung se letos asi vrátí k trendu mobilů s otočným foťákem
  • Spekuluje se, že pracuje na novém Galaxy A82, nástupci A80

Rok 2019 přinesl zajímavý trend v podobě vysouvacího předního fotoaparátu, díky kterému tak displej telefonu nebyl rušen žádnými výřezy. Kromě Asusu se činil i Samsung s modelem Galaxy A80, jehož foťák na zádech se otáčí tak, aby sloužil i na focení selfie snímků. Zákazníci této výstřednosti ale nijak zvlášť na chuť nepřišli, a tak asijský gigant toto řešení opustil. Letos však plánuje velký návrat.


Psali jsme: Šílený drop test: Samsung Galaxy S21 Ultra proti iPhone 12 Pro Max


Samsung kutí velmi originální smartphone

Dle nizozemského magazínu LetsGoDigital připravuje Samsung svůj druhý smartphone s otočným fotoaparátem. Odvolává se při tom na informaci, která uvádí, že výrobce vloni požádal o nový patent otočného modulu fotoaparátu a jeho mechanismu.

Tentokrát to bude trochu jiné

Modul fotoaparátu je jako v případě A80 podlouhlého tvaru. Uložen je tentokrát ale svisle, nikoli na ležato, a nabízí tři objektivy. Při aktivaci selfie režimu se vysune a nabídne jen jednu čočku, zbylé dva objektivy jsou schované za displejem, aby se nepoškodily, a neaktivní.

Dostane se někdy do prodeje?

Jak by takový smartphone mohl ve skutečnosti vypadat ukazují vizualizace od Concept Creator. V redakci soudíme, že se jedná bezpochyby o zajímavé konstrukční řešení, které by mohlo zaujmout. Situace se má ale nyní tak, že Samsung o telefonu dosud nic nezveřejnil a je tak otázkou, kdy a zda vůbec bude uveden na trh. Pokud by se tak přece jenom stalo, mohlo by jít o model Galaxy A82.

Total
0
Shares