Telefon, mobil

Samsung poslal One UI 6.0 a Android 14 na tento levný telefon. V Česku byl prodejním hitem

  • Zákazníci Samsungu potvrzují, že model Galaxy A34 obdržel aktualizaci na Android 14
  • Výrobce tak plní slib, že i modely Galaxy A bude podporovat minimálně 4 roky

Jihokorejský Samsung patří k nejpečlivějším výrobcům, přijde-li řeč na téma aktualizací na operační systém Android 14. Nejnovější update, společně s nadstavbou One UI 6.0, již vyslal na aktuální i loňské vlajkové lodě, ale třeba i na několik lacinějších přístrojů z řady Galaxy A.


Nepřehlédněte: Samsung prozradil, kdy vydá One UI 6.0 pro všechny telefony Galaxy. Známe přesné termíny


Samsung aktualizuje na Android 14

A skutečně, jak Samsung v minulosti slíbil, tak také učinil. Během představení aktuální řady Galaxy A (na českém trhu šlo zejména o modela A54 a A34) výrobce garantoval pětiletou podporu bezpečnostních aktualizací a čtyřletou podporu velkých systémových updatů Androidu.

To znamená, že některé telefony, které přišly s Androidem 13, se mohou těšit až na Android 17. A přesně to by mělo platit i o nových modelech Galaxy A. Jak tedy aktuálně vypadá Samsung roadmapa pro aktualizaci na Android 14, respektive One UI 6.0?

Aktualizaci již obdržely modely Galaxy Z Flip 5 a Z Fold 5, stejně jako celá vlajková série Galaxy S22 a Galaxy S23. Podle plánů se aktualizace také dočkaly telefony Galaxy A54 a, v Česku méně známý, Galaxy A73.

Samsung Galaxy A54
Zdroj: FONETECH

One UI 6.0 už i na Galaxy A34

Podle dostupných informací v těchto dnech přichází update také na smartphone Galaxy A34. Konkrétně na variantu s podporou 5G internetu, která je nabízena i v českých obchodech.

Zbrusu nový software neobsahuje jen Android 14 a nadstavbu One UI 6.0, ale také bezpečnostní záplatu datovanou k listopadu 2023, která opravuje několik chyb, u nichž hrozí, že je zneužijí hackeři.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares