Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung poodhalil ohebný Galaxy Z Fold 2. Vypadá parádně

  • Galaxy Z Fold 2 má nekompromisní výbavu
  • Výkon udává Snapdragon 865+
  • Potěší větší displeje a podpora 5G

Na včerejší speciální akci Unpacked představila společnost Samsung i druhou generaci skládacího hybridu Fold. Model s označením Galaxy Z Fold 2 pořináší vylepšení ve všech směrech.

„Po předchozích dvou skládacích přístrojích jsme pozorně naslouchali zpětné vazbě zákazníků a zařídili se podle ní, takže Galaxy Z Fold 2 nabízí celou řadu důležitých inovací. Spojuje v sobě praktické provedení a flexibilitu chytrého telefonu s výkonem a velikostí tabletu,“ prohlásili zástupci Samsungu během prezentace.

Nový Z Fold 2 nabízí dva opravdu plnohodnotné displeje. Menší v zavřeném stavu má úhlopříčku 6,2 palce a po otevření se odkryje větší 7,6 palce. Oba jsou tak větší než u původního Galaxy Fold. Rámečky jsou minimalizované a průstřel je stejně jako u modelů Galaxy S20/Note 20 typu Infinity-O.

Galaxy Z Fold 2 | foto: Samsung

Základem telefonu je čipová sada Snapdragon 865+, tedy vůbec to nejvýkonnější. Galaxy Z Fold 2 je díky modernímu hardwaru připraven i na 5G, a to na (NR) i (mmWave) frekvencích. K dispozici je bohatých 12 GB operační paměti a 256/512GB úložiště. Posun kupředu nastal i v případě fotoaparátů: na výběr jich je pět, každá obrazovka má jeden vlastní, další tři jsou pak vzadu – hlavní, širokoúhlý a teleobjektiv. Všechny nabízí rozlišení 12 Mpx a kromě širokoúhlého jsou opticky stabilizované i pro 4K video. Dva selfie snímače mají oba rozlišení 10 Mpx.

Galaxy Z Fold 2 | foto: Samsung

Samsung Galaxy Z Fold 2 bude k dispozici ve dvou barevných variantách – černé Mystic Black a bronzové Mystic Bronze. A pokud vás zajímá především elegantní design, oceníte variantu vzniklou ve spolupráci s renomovaným newyorským ateliérem Thom Browne – limitovanou sérii Galaxy Z Fold 2 Thom Browne Edition.

Ceny a dostupnost v ČR

Cena nové skládačky zatím nebyla oficiálně oznámena. Neznáme ani dostupnost na českém trhu.

Total
4
Shares